Styl życia

Ręczniki plażowe — czym charakteryzują się te dobrej jakości?

Image by lookstudio on Freepik

Pakując torbę na plażę, musimy pamiętać o kilku najważniejszych artykułach, które bardzo przydają się w takim miejscu. Obok kremu z filtrem i okularów przeciwsłonecznych niezbędnym wręcz elementem jest ręcznik plażowy. Można na nim wypoczywać, czytając książkę, ale i wytrzeć się po kąpieli w jeziorze czy morzu. Czym charakteryzują się ręczniki kąpielowe dobrej jakości? Podpowiadamy.

Wielkość ręcznika na plażę

Wybierając ręczniki kąpielowe na plażę, należy zastanowić się, w jakim celu chcemy ich używać. Jeżeli mają nam służyć wyłącznie do siedzenia, wówczas najważniejsza jest ich wielkość, która powinna wynosić minimum 140 cm. Jeżeli jednak zdecydujemy się na to, aby zabrać ze sobą kilka takich artykułów, wówczas należy je dobierać zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli planujemy kąpiel w wodzie, warto postawić na szybkoschnące ręczniki wykonane z mikrofibry o wymiarach 70 x 140 cm, którymi można owinąć zarówno dorosłych jak i dzieci. Mniejsze modele sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy do wody będą wchodzić jedynie maluchy.

Gramatura ręcznika na plażę

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając ręczniki plażowe, jest gramatura i materiał, z którego są wykonane te produkty. Dobrej jakości modele produkowane są z tkanin, które dobrze absorbują wodę, a jednocześnie są trwałe. Kryteria te spełnia mikrofibra i bawełna. Ten pierwszy materiał jest znacznie cieńszy i dużo szybciej schnie, dzięki czemu jest wręcz idealny na plażę.  

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą jednak sięgnąć po bawełniane ręczniki plażowe. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na gramaturę — im wyższa, tym ręcznik będzie bardziej puszysty i chłonny, ale także dłużej będzie schnąć. Dlatego wybierając się na plażę, najlepiej spakować do torby model o średniej gramaturze około 400-500 gsm.

Design ręcznika na plażę

Chociaż kolor i design ręcznika to kwestia bardzo indywidualna, to warto podczas zakupu modelu na plażę nieco bardziej zwrócić na nie uwagę. Sporą popularnością obecnie cieszą się fasony w kształcie okręgu o średnicy około 150 cm w geometryczne lub kwiatowe wzory. Doskonale sprawdzą się one wtedy, kiedy ręcznik ma pełnić również rolę koca, na którym będziemy siedzieć na plaży.  

Modele z mikrofibry najczęściej dostępne są w standardowych wariantach kolorystycznych. Pamiętajmy jednak o tym, że nad wodą często latają różne insekty, które są przyciągane przez żywe odcienie przypominające im rośliny i kwiaty. Dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że żaden owad nie będzie z tego powodu zbliżał się do naszego ręcznika, postawmy na neutralne odcienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *