Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty
Tytuł
Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty
Autor
Katarina Bivald
Rok wydania
2017
Ilość stron
464
Wydawnictwo
Sonia Draga
Źródło zdjęcia
Wydawca
Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty

W dniu osiemnastych urodzin Anette Grankvist przyrzekła sobie, że zrobi w życiu trzy rzeczy: nauczy się jeździć na motocyklu, kupi dom i będzie samowystarczalna.

Dziewiętnaście lat później Anette rzeczywiście radzi sobie sama. Niestety mieszka w wynajętym mieszkaniu w Skogahammar i nie ma nawet prawa jazdy. Od dwunastu lat pracuje w sklepie Mat-Extra i w tym tysiącleciu nie była jeszcze na prawdziwej randce.
Sytuacja wydaje się do przyjęcia, dopóki Anette mieszka razem z córką. Jednak gdy dziewczyna dostaje się na studia i wyprowadza do innego miasta, kobieta uzmysławia sobie, że istnieje spora różnica pomiędzy byciem samotną matką z dzieckiem, a byciem samotną matką bez dziecka. I że jakoś będzie musiała poradzić sobie z wolnym czasem,
którego nadmiar nagle zaczął ją bezlitośnie przytłaczać.

Zbliżająca się do czterdziestki Anette postanawia więc odnowić relację z pogrążającą się w otchłani demencji mamą i wreszcie zacząć realizować marzenia. Zapisuje się na kurs nauki jazdy na motocyklu i wdaje w szalony romans. Szybko jednak przekonuje się o tym, że wolność i przygody są znacznie bardziej skomplikowane, niż do tej pory jej się wydawało.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ