wybranki fortuny
Tytuł
Wybranki fortuny. Niezwykłe Polki, które podbiły świat
Autor
Andrzej Fedorowicz, Irena Fedorowicz
Rok wydania
2017
Ilość stron
344
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
wybranki fortuny

Inspirujące kobiety – artystki, skandalistki, uczone, ludzie biznesu, kochanki i władczynie – żyjące na przestrzeni ostatnich 200 lat Polki, których imiona nie schodziły z ust współczesnych. Co je łączy? Wszystkie przebiły się do światowych elit. Wszystkie pozostawiły trwały ślad na epokach, w których żyły. I wszystkie miały „pod górkę”. Życie żadnej nie było usłane różami, nawet kiedy były wielbione i podziwiane. Każda skrywała jakąś tajemnicę, ból, czasem rozpacz, ale to właśnie te niewypowiedziane, głęboko tłumione uczucia pchały je do przodu i kazały wspinać się na kolejne szczyty.
W niektóre z tych biografii wręcz trudno uwierzyć, przekraczają bowiem wyobraźnię najśmielszego scenarzysty. Mistrzynie autokreacji, stworzyły same siebie, stając się żywą do dziś legendą. Zdecydowanie nie były to „celebrytki”, jakich pełno w epoce Internetu i bulwarowej prasy, znane wyłącznie z tego, że są znane. One naprawdę kochały to, co robiły. I były w tym najlepsze.

1 KOMENTARZ

  1. Lubię czytać o Polkach, które sobie świetnie radziły i zaistniały w historii. To będzie fascynująca opowieść, nawet kupię ją w prezencie mojej mamie w prezencie na urodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ