te wszystkie następne lata
Tytuł
Te wszystkie następne lata
Autor
Catherine Dunne
Rok wydania
2017
Ilość stron
464
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
te wszystkie następne lata

O marzeniach, miłości i sile kobiet.

Książka przedstawia losy dwóch kobiet – Irlandki i Hiszpanki – splecione na tle wydarzeń historycznych, które w ubiegłym wieku wstrząsały Hiszpanią, Cyprem i Irlandią.
Calista, piękna i zdecydowana Irlandka o hiszpańskich korzeniach, zakochuje się w starszym od siebie Alexandrosie i wyjeżdża z nim na Cypr. Na miejscu czar pryska, a Calista staje się więźniarką apodyktycznego męża. Postanawia jednak walczyć o siebie, a po burzliwych przeżyciach i dotkliwej stracie szuka spokoju – i zemsty za swoją krzywdę.
Pilar ucieka z hiszpańskiej wsi do Madrytu w poszukiwaniu lepszego życia. Pragnie za wszelką cenę wyrwać się z biedy, ciężko więc pracuje i ciuła każdy grosz. Ona również ulega urokowi starszego mężczyzny i przez jakiś czas żyje jak w bajce. Kiedy spotyka ją gorzkie rozczarowanie i niepowetowana strata, postanawia mimo wszystko zapewnić sobie dobre życie i naprawić błąd sprzed lat.

Ekscytująca, poruszająca bardzo prawdziwa – Dunne jest jedną z najlepszych współczesnych pisarek.

Roddy Doyle, laureat Man Booker Prize

Bardzo wciągająca opowieść o kobietach.
„Publishers Weekly

Dunne wie jak napisać o  kobietach wzgardzonych, zdradzonych… bardzo wciągająca lektura.
„Booklist

Dunne pisze o obsesyjnej miłości, pokazując, jak pozornie normalne sytuacje mogą doprowadzić do szaleństwa.
„The Times”

Dunne pisze o zwykłych ludzi, ale w jej powieściach ich życie jest niezwykłe.

„Sunday Tribune

Catherine Dunne (ur. 1954) jest irlandzką pisarką, autorką wielu powieści, w tym „The Things We Know Now”, która w 2013 roku została uhonorowana Giovanni Boccaccio International Prize for Fiction. Jej książki wielokrotnie wyróżniano, a także tłumaczono na wiele języków. Catherine Dunne znalazła się ostatnio na liście kandydatów do pierwszej edycji nagrody Irish Fiction Award. Mieszka w Londynie.

4 KOMENTARZE

  1. Nie znam tej autorki jeszcze ale zaciekawiła mnie recenzja i zamierzam zacząć od tej powieści. Lubię historie o silnych kobietach, które znajdują siły aby walczyć o siebie. Chyba także chciałabym się stać taką silną osobą, zawsze w naszym życiu znajdzie się coś co chciałoby się poprawić 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ