Wielka afera w teatrze lalek
Tytuł
Wielka afera w teatrze lalek
Autor
Beata Sarnowska
Rok wydania
2017
Ilość stron
152
Wydawnictwo
Wydawnictwo Skrzat
Źródło zdjęcia
Wydawca
Wielka afera w teatrze lalek

Zagadki detektywistyczne czają się dosłownie wszędzie. Kto by pomyślał, że lekcja teatralna zamieni się w poszukiwania kukły i to nie byle jakiej, bo pożyczonej z duńskiego teatru. Królowa Śniegu znika w tajemniczych okolicznościach, ale mali detektywi nie odpuszczą i zrobią wszystko, by rozwiązać sprawę zaginięcia cennej kukły. Wielka afera w teatrze lalek to propozycja Wydawnictwa Skrzat. Autorka książki – Beata Sarnowska zabiera nas w progi Olsztyńskiego Teatru Lalek, gdzie toczy się emocjonująca akcja.

Mali detektywi w akcji

Na początku poznajemy czwórkę detektywów, którzy postanawiają zerwać się z teatralnej lekcji, by rozwiązać sprawę zaginięcia kukły Królowej Śniegu, wypożyczonej z Danii. Kama, Zuza, Krzysiek i Święty zamierzają znaleźć sprawcę i odnaleźć kukłę. Dzieciaki krążą po pomieszczeniach teatru, od krawcowej po garderoby, znajdując coraz kolejne części układanki. Sprytni mali detektywi mają swoich podejrzanych, więc robią wszystko co w ich mocy, by prawda wyszła na jaw, a kukła się odnalazła. Emocjonujące poszukiwania trwają i choć detektywi zostają przyłapani na śledztwie, nie dają za wygraną.

Lista podejrzanych

Z każdym kolejnym rozdziałem, a właściwie aktem, jak na teatralną akcję przystał, nasi bohaterowie wpadają na kolejne tropy. Na ich liście podejrzanych znajduje się krawcowa, portier, szatniarka czy aktor, który prowadził lekcję o kulisach pracy w teatrze. Kolejne elementy detektywistycznej układanki zaczynają tworzyć całość, co prowadzi do pozytywnego rozwiązania sprawy zaginięcia kukły Królowej Śniegu. Kto okazał się winny? Tego dowiecie się po przeczytaniu wciągającej lektury, nie tylko dla najmłodszych.

Wielka afera w teatrze lalek

Wielka afera w teatrze lalek autorstwa Beaty Sarnowskiej wprowadzi was w świat tajnych poszukiwań, niezwykłej przygody i determinacji młodych detektywów. Niezwykłą dawkę humoru i błyskotliwości uzupełniają piękne ilustracje, których autorem jest Artur Nowicki. Pamiętajcie, że w teatrze często dzieją się dziwne rzeczy… Sprawdźcie sami, co takiego wydarzyło się w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Katarzyna Antos

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ