uwertura adrianna rozbicka
Tytuł
Uwertura
Autor
Adrianna Rozbicka
Rok wydania
2017
Ilość stron
448
Wydawnictwo
Zysk i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
uwertura adrianna rozbicka

U progu świetnie zapowiadającej się kariery tanecznej Alicja ulega tragicznej w skutkach kontuzji. Diagnoza: już nigdy nie będzie tańczyć.

Ale oto kilka lat później, gdy wszystko zdaje się sprzysięgać przeciwko niej, podejmuje próbę powrotu na scenę – zatańczenia w rewii. Poznaje Mateusza – wokalistę geja, Pierre’a – francuskiego choreografa, i muzyka – utalentowanego kompozytora: mężczyzn, którzy odzwierciedlają wszystko, przed czym ucieka. Jednak prawdziwym problemem okazuje się Iza, producentka przedstawienia, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Czy niezwykły talent, niepowtarzalna uroda i wrażliwość Alicji wystarczą, by pokonać mnożące się przeciwności?

Uwertura to powieść wielowątkowa, osadzona w barwnym, ale i bezwzględnym świecie artystów estradowych. To lektura nie tylko dla miłośników tańca i teatru, ale dla tych wszystkich, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, czy żyć tak, jak wypada, czy tak, jak tego rzeczywiście pragną. Być może odnajdą odpowiedź za maską sztucznego uśmiechu i makijażu, gdy kurtyna wreszcie opadnie…

 

8 KOMENTARZE

  1. Nowa ciekawa propozycja powieści .
    Fabuła całkiem ciekawa, zgodnie z recenzją. Chciałabym ją przeczytać.
    Podoba mi się , także, estetyczna okładka 🙂

  2. To smutne, że Alicja ze względu na kontuzję musiała zrezygnować ze swojej pasji.

  3. To straszna sytuacja, gdy człowiek przez nagły wypadek musi rezygnować ze swoich marzeń.

  4. Bohaterka powieści to moja imienniczka. To już przemawia za tym aby ją przeczytać. Poza tym żyję w domu z artystą, więc tym bardziej książka byłaby dla mnie idealna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ