Tajemnice sekretarzyka
Tytuł
Tajemnica sekretarzyka, czyli z Pamiętnika Poznanianki
Autor
Donata Dominik-Stawicka
Rok wydania
2017
Ilość stron
278
Wydawnictwo
Skrzat
Źródło zdjęcia
Wydawca
Tajemnice sekretarzyka

Wielkopolska jak serce leży po lewej stronie. Serce Wielkopolski bije mocno. Od zawsze. Dlatego Donata Dominik-Stawicka poświęciła jej wyjątkową powieść.

„Tajemnica sekretarzyka, czyli z Pamiętnika Poznanianki” to pozycja nieprzeciętna, poruszająca, skierowana głównie do tych, którym bliska jest historia Polski. XIX wiek – Anna Miśkiewicz, Poznanianka z krwi i kości chciałaby pogodzić szczęście osobiste ze szczęściem ojczyzny. W jej czasach jest to niemożliwe. Mimo to, wyrzekając się uczuciowych porywów, Anna z podziwu godnym zapałem spisuje losy swojej rodziny. Ta powieść to kawał narodowej historii. Wzloty i upadki. Wielkie postacie z historii Polski i losy szlachecko-mieszczańskiego rodu. Żyją jak my dziś, troszczą się o byt codzienny i jeszcze… żeby Polska była Polską. Dzięki pamiętnikowi Anny czytelnik poznaje świat XIX-wiecznego Poznania, ale i innych miejsc na mapie Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Ta książka to wielkie wydarzenia i wielkie postaci widziane oczyma młodej dziewczyny, dojrzałej kobiety a na końcu staruszki.

Dla wszystkich, dla których przeszłość jest żywa!

3 KOMENTARZE

  1. Ta książka byłaby idealnym prezentem dla mojej cioci, a ja sama też chętnie bym ją przeczytała

  2. To może być bardzo ciekawa opowieść z historią w tle. Ostatnio w takich gustuję, bo życie ludzkie jest ciekawsze od tych wymyślonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ