serce królowej
Tytuł
Serce królowej
Autor
Elizabeth Chadwick
Rok wydania
2017
Ilość stron
464
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
serce królowej

Niezwykła kobieta. Legendarna królowa.

W 1154 roku Henryk II i jego żona Eleonora Akwitańska, jedna z najpotężniejszych kobiet w Europie, zostają królem i królową Anglii. Podczas gdy Henryk tłumi opór przeciwników i snuje coraz śmielsze plany, ona sprawnie rządzi państwem i opiekuje się coraz liczniejszą gromadką dzieci. Ale pragnie czegoś więcej… gdyby tylko mąż zechciał jej wysłuchać.

Jednakże Henryk spycha ją na margines, znajduje młodą kochankę i odmawia żonie należnych praw. W końcu sprawy się komplikują i Eleonora zostaje wplątana w konflikt, który może przesądzić o sprawach królestwa. Oskarżenie o zdradę nie ominie nawet królowej…

Elizabeth Chadwick snuje dalsze losy średniowiecznej królowej, która walczy o swoje miejsce w świecie sprzecznych interesów, gdzie zdrada goni zdradę.

Barwna, zajmująca opowieść, która przenosi czytelnika na dwór andegaweński pełen namiętności, intryg i dramatów… Wspaniała lektura oraz niebywała gratka dla wielbicieli powieści historycznych: Elizabeth Chadwick z rozmachem tworzy przekonujący obraz średniowiecznego świata, w którym można zatonąć bez reszty.
Madame Guillotine

Powieść, od której nie sposób się oderwać. Bohaterowie Chadwick, prawdziwi i zmyśleni, to pulsujące życiem postaci z krwi i kości… Polecam z całego serca. 
„Historical Novel Society”

Poruszające i wierne epoce – wielbiciele Chadwick nie będą zawiedzeni. 4.5 gwiazdki.
„RT Book Reviews”

Chadwick w swoim żywiole… dostajemy mistrzowskie połączenie prawdy historycznej, zajmującej fabuły oraz barwnej plejady postaci. 
„Driffield Review”

Czuję jakbym po raz pierwszy zobaczyła film w kolorze, po latach oglądania czarnobiałych.  
List od czytelniczki

W świecie sztuki „Czarna legenda” i „Złoty Mit” wciąż wiodą prym, co widać między innymi w powieściach Alison Weir, u której wielka monarchini nie stroni od skandalu i małżeńskiej zdrady. Historycy mogą kręcić nosem na utrwalanie takich bajek, lecz wielu autorów powieści historycznych, w tym Sharon Kay Penman i Elizabeth Chadwick, uwzględnia współczesne badania, unikając w ten sposób najbardziej wydumanych legend, którymi owiana jest postać Eleonory.  
Profesor Michael R. Evans

Elizabeth Chadwick jest autorką ponad dwudziestu bestsellerowych powieści historycznych, które przetłumaczono na osiemnaście języków. Za swój debiut, „The Wild Hunt”, otrzymała Betty Trask Award, a Richard Lee, założyciel Stowarzyszenia Powieści Historycznej, uznał „Szkarłatnego Lwa” za jedną z dziesięciu najlepszych powieści tego gatunku ostatniego dziesięciolecia. „Serce królowej” to drugi tom fascynującej trylogii o Eleonorze Akwitańskiej.

5 KOMENTARZE

  1. Czekam na tą powieść od dawna, odkąd przeczytałam pierwszą cześć, naprawde kawał dobrej lektury z historia w tle – polecam!

  2. Moja przyjaciółka też czytała pierwszą część i jest nią zachwycona. Teraz poluje na „Serce królowej”.

    • zawsze można ją kupic przez sklep internetowy wydawcy, ja już się nie mogę doczekać trzeciej części, która ma wyjść w lutym 2018

  3. Ciekawa książka dla miłośników historii.Ja nie lubię historii,więc nie sięgnę po tą książkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ