cztery pory roku
Tytuł
Cztery pory roku
Autor
Jerzy Kierst, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska
Rok wydania
2017
Ilość stron
48
Wydawnictwo
Nasza Księgarnia
Źródło zdjęcia
Wydawca
cztery pory roku

Już Wiosna! – wesoło ogłasza szpak. Przyroda budzi się do życia: niedźwiedź ciężko wstaje z zimowego snu, wiewiórka sprawdza, czy na leszczynie rosną orzechy. Kiedy z kasztanowców odpłynie wiosna, przypłynie Lato. Policzy kropki biedronkom, poszuka piskląt, sprawdzi, czy nie brakuje miodu w ulach. Po lecie nadejdzie Jesień, która obdaruje nas słodkimi gruszkami i soczystymi jabłkami. Na drzewach powiesi brązowe kasztany i żołędzie. Po Jesieni przyjdzie mroźna Zima – niedźwiedź słodko zachrapie, a zające, wrony i sarny będą wyczekiwały pierwszych wiosennych promieni słońca.

Zbiór Cztery pory roku zawiera wiersze: “Powiało wiosną” Jerzego Kiersta, “Tam, gdzie lato” Barbary Lewandowskiej, a także “Jesienne dary” i “Zima”, oba autorstwa Tadeusza Kubiaka. Pełne uroku teksty zostały pięknie zilustrowane przez Anitę Paszkiewicz-Tokarczyk i Mirosława Tokarczyka.

3 KOMENTARZE

  1. Moja córka odziedziczyłam po mnie miłość do czytania. Lubi robić to sama i lubi gdy ja jej czytam. Myślę, że ta książka mogłaby nam się spodobać.

  2. Ja staram sie czytac mojemu dziecku, ale na razie jest jeszcze mały i cieżko mu na dłuzej skupić uwagę. Mam nadzieję, że z czasem pokocha ksiażki tak samo jak ja i nie będzie sobie mógł wyobrazić domu bez książek. Ksiażka wydaje się fajna, muszę na nia rzucić okiem przy kolejnej wizycie w księgarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ