opowieści z angielskiego dworu
Tytuł
Opowieści z angielskiego dworu. Karol
Autor
Magdalena Niedźwiedzka
Rok wydania
2017
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
opowieści z angielskiego dworu

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand.
Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Jest to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

W przygotowaniu:

“Opowieści z angielskiego dworu. Diana” – druga część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw.

“Opowieści z angielskiego dworu. Camilla” – trzecia część trylogii ukazuje losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii “Królewska heretyczka” i “Maria Skłodowska-Curie”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, jak Karol mógł zdradzać taką piękną i mądrą kobietę jak Diana.

  2. Lubię książki biograficzne, cieszę się, że takie się pojawiają. Wiem, że moja biblioteka zamierza zakupić te pozycje, więc poczekam na taką sposobność aby je przeczytać 🙂

  3. Czytałam kilka książek o księżnej Dianie , wydaje mi się że rozumiałam jej racje , to czym się w życiu kierowała .
    Dlatego chętnie przeczytam tę pozycję , może pozwoli mi zrozumieć drugą stronę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ