opowieści z angielskiego dworu camilla
Tytuł
Opowieści z angielskiego dworu. Camilla
Autor
Magdalena Niedźwiedzka
Rok wydania
2018
Ilość stron
504
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
opowieści z angielskiego dworu camilla

Trzecia część trylogii “Opowieści z angielskiego dworu” przedstawia losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

Oprócz dalszego życia dwojga słynnych bohaterów prezentuje galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia jest pierwszą próbą powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. To swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii “Królewska heretyczka” i “Maria Skłodowska-Curie” oraz cyklu “Opowieści z angielskiego dworu”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

4 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie zrozumiem, naprawdę to niepojęte, jak tych dwoje skrzywdziło Dianę i własne dziecko, oddając je do jakiegoś ośrodka.

  2. Jeszcze nie czytałam tej serii, ale zostawiam sobie te ciekawe, biograficzne książki na długie jesienne wieczory. W królewskich życiorysach zawsze było sporo krzywd, skandali i niesprawiedliwości.

  3. Ciekawa pozycja ,szczególnie, dla osób których interesują biografie współczesnych książąt .
    Czytałam dwie wcześniejsze ,tę też powinnam przeczytać .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ