misjonarka maria nurowska
Tytuł
Misjonarka
Autor
Maria Nurowska
Rok wydania
2017
Ilość stron
312
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
misjonarka maria nurowska

Historia dwóch kobiet, które przeżyły jedno, wspólne życie, wcale tego nie pragnąc, a nawet o tym nie wiedząc.

Sylwester 2000 roku, na ulicach Monachium wiwatujący tłum, Eliza wraca myślami do czasu, gdy była młodą kobietą. Na Pomorzu pozostawiła wszystko co było jej drogie, dom, groby najbliższych i ukochanego mężczyznę.
Misjonarka Marianna, umiera w Afryce zarażona AIDS. Wzywa Elizę do siebie, aby mogły rozliczyć się ze swoim życiem i odkryć  rodzinną tajemnicę, która rozdzieliła je na wiele lat.

Przed laty książka ukazała się pod tytułem „Niemiecki taniec”.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. „Hiszpańskie oczy”, „Listy miłości”, „Miłośnicę”, fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – „Mój przyjaciel zdrajca”, „Księżyc nad Zakopanem”, a w ostatnich latach „Drzwi do piekła”, „Dom na krawędzi”, „Wariatkę z Komańczy” i „Bohaterowie są zmęczeni”. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię czytać książki pani Marii Nurowskiej, są naprawdę fascynujące. Przeczuwam, że to będzie kolejna wciągająca historia, zapadająca głęboko w pamięć.

  2. To też lubiana przeze mnie autorka , przeczytałam jej kilka książek.
    Tą najnowszą też bym chętnie przeczytała 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ