miłość na dziesiątej wsi
Tytuł
Miłość na dziesiątej wsi
Autor
Agnieszka Olszanowska
Rok wydania
2018
Ilość stron
360
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
miłość na dziesiątej wsi

Miłość na dziesiątej wsi to opowieść o różnych obliczach miłości i namiętności. A w tle zmieniające się realia życia na polskiej wsi.

Janek Cichy, zakochany w młodziutkiej Żydówce, wbrew woli rodziców porzuca naukę w mieście i wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego ukochana Sara. Jednak głęboko zraniona w swych ambicjach matka postanawia w okrutny sposób ukarać nieposłuszeństwo syna. Jej decyzja kładzie się cieniem na dalsze życie chłopaka.

Wiele lat później w Zwierzyńcu pojawia się Róża, australijska prawnuczka Sary. Dziewczyna za wszelką cenę chce zbliżyć się do rodziny Cichych. Jej przybycie na zawsze odmieni życie potomków Jana, którzy choć kochają mocno i prawdziwie, to jednak nie potrafią być szczęśliwi.

Agnieszka Olszanowska – bibliotekarka z wykształcenia i powołania, absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy i felietonów publikowanych na łamach czasopism „Gospodyni” i „Biblioteka w szkole”. Jej pasją jest domowa inkubacja ptaków i kwiaciarstwo. Mama trójki nastolatków.

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawa historia, zaczyna się się w świecie gdy piętnowano mezalians. Mam nadzieję, że opisana historia zakończy szczęśliwie rodzinną historię, bo miłość zawsze powinna zwyciężać 🙂

  2. Niestety historia zna sporo takich przypadków gdy rodzina, interesy czy różnice społeczne stawały na drodze do szczęścia parom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ