Kobiety z ulicy Grodzkiej Emilia
Tytuł
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia
Autor
Lucyna Olejniczak
Rok wydania
2018
Ilość stron
488
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
Kobiety z ulicy Grodzkiej Emilia

Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną.
Jest rok 1957. Weronika, córka Matyldy, dopiero wkracza w dorosłość, a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę, tak jak robiły to Wiktoria i Matylda – kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś, kogo wcześniej bardzo pokochała.
W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę, a Julek, były pilot RAF-u, jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości, a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno, kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić, nie zważając na rodzinną klątwę, która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.

3 KOMENTARZE

  1. Nie znam tej powiesci , ale chętnie prxeczytam ,
    Bardzo mnie zainteresowała jej fabuła .
    Muszęrozejrzeć się za wcześniejszymi częściami .

  2. Przeczytałam cztery pierwsze tomy powieści ,bardzo mi się podoba.
    Muszę poszukać jeszcze tej ostatniej części 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ