jesteś moją obsesją
Tytuł
Jesteś moją obsesją
Autor
Federico Moccia
Rok wydania
2017
Ilość stron
192
Wydawnictwo
MUZA S.A.
Źródło zdjęcia
Wydawca
jesteś moją obsesją

Przecież nikogo się tym nie krzywdzi, przecież to tylko zabawa. Ale czy na pewno? Federico Moccia, autor bestsellerowych „Trzech metrów nad niebem”, z mistrzowską lekkością tworzy wciągającą opowieść o pozornie niewinnym flircie na Facebooku. 

 

Giovanni jest człowiekiem sukcesu, spełnionym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Opublikował kilka powieści, które są bestsellerami, ma młodą, atrakcyjną żonę i wspaniałą dwuletnią córeczkę. Jest przykładem mężczyzny, któremu niczego nie brakuje do szczęścia. Pewnego wieczoru dostaje na Facebooku wiadomość, która przykuwa jego uwagę. Nadawczyni ma na imię Luna, to prawdopodobnie jedna z jego fanek, jest zuchwała i bystra, ale oprócz imienia nie podaje na swój temat żadnych informacji. Czat z tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję. Rozmowy z Luną stają się niezbędnym elementem dnia Giovanniego, któremu zaczyna zależeć tylko na jednym: chce dowiedzieć się, kim jest kobieta i skąd tak dużo wie o jego życiu. Postanawia się z nią spotkać…

„Jesteś moją obsesją” to kunsztownie skonstruowana historia o sile ludzkich fascynacji, wyobrażeń i pragnień. Federico Moccia raz jeszcze zgłębia tajniki uczuć rodzących się między kobietą a mężczyzną, pokazując niezwykle aktualny temat ciemniejszej strony wirtualnych kontaktów. Gdy rozmowy na Messengerze czy Whatsappie zaczynają wpływać na uczucia, pragnienia i namiętności, pojawia się pytanie: czym możliwa jest trwała miłość we współczesnym cyfrowym świecie?

 „-Co miałeś nadzieję znaleźć?

Wpatruję się w bezruchu w wiadomość, poruszony tymi słowami, kpiącymi, dwuznacznymi, intymnymi.

– Co miałeś nadzieję znaleźć?

Przez myśl przewija mi się korowód wspomnień, twarzy, przyjaciół, zabawnych sytuacji, a nawet kilka niezręcznych. Kim jest ta kobieta? Czy jest ładna? Czy wiek, który podała, jest prawdziwy? A może jest znacznie starsza i bawi się moim kosztem? […]

– Niepokoisz się?

Kolejne pytanie. Nie, dlaczego miałbym się niepokoić? Wydaje mi się, że jestem spokojny, choć gdzieś w zakamarkach duszy poczułem lekki niepokój, związany chyba z tym, że w ogóle zadała mi to pytanie.

Po chwili przychodzi jeszcze jedno:

–  Jaką byś mnie chciał?

Jednocześnie uruchamia się filmik, na którym pojawiają się zdjęcia różnych kobiet, w tle leci zmysłowa muzyka, a na koniec pojawia się zdanie:

– Widziałeś mnie.” [fragment książki]

Federico Moccia – urodzony w 1963 roku w Rzymie włoski pisarz, scenarzysty filmowy i telewizyjny, autor kilku powieści, które odniosły ogromny sukces. Jego debiut „Trzy metry nad niebem” stały się we Włoszech książką kultową. W Polsce łączna sprzedaż jego książek sięga 300 tysięcy egzemplarzy.

4 KOMENTARZE

  1. Wirtualne kontakty potrafią zgubić, zmienić życie, niekoniecznie w tą lepszą stronę…

  2. Też uważam, że zamiast flirtować w internecie, lepiej wyskoczyć z koleżanką na drinka i tam kogoś poznać.

  3. Nie zawsze takie wirtualne znajomości dobrze się kończą.Niekoniecznie każdy podaje się za tą osobę i nie pisze prawdy o sobie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ