góra wschodnia
Tytuł
Góra Wschodnia
Autor
Agnieszka Marciniuk
Rok wydania
2018
Ilość stron
400
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
góra wschodnia

Mieszkańców rozleniwionej Góry Wschodniej elektryzuje wieść o przyjeździe dziedziczki pobliskiego pałacu. Nowina ta brzmi mało prawdopodobnie, nie przeszkadza im to jednak w obmyślaniu najróżniejszych projektów, których realizacji mógłby sprzyjać powrót hrabiny. Górzanie z nadzieją i ufnością spoglądają w kierunku tajemniczej Miłochny. Okazuje się, że niemal każdy ma swoje marzenia − duże i małe, zwyczajne i zupełnie niezwykłe. Ale czy wszystkie mogą się spełnić? Czy ich ziszczenie zagwarantuje marzycielom szczęście? I czy później będzie jeszcze możliwy powrót do znanej, bezpiecznej rzeczywistości?

Agnieszka Marciniuk – absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie pracuje w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tłumaczyła opowiadania Czechowa, ukończyła kurs scenariopisarstwa. “Góra Wschodnia” to jej druga książka.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawie zapowiada tę książkę recenzja. To jakaś ciekawa, pełna nadziei opowieść. Chętnie poznam historie opisanych bohaterów, zwłaszcza dziedziczki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ