ten czas wiersze zebrane
Tytuł
Ten czas. Wiersze zebrane
Autor
Krzysztof Kamil Baczyński
Rok wydania
2018
Ilość stron
631
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
ten czas wiersze zebrane

Najpełniejszy zbiór wierszy Baczyńskiego w jednym tomie.
Swojej matce powiedział: “Mamo, ja muszę bardzo szybko i w krótkim czasie przeżyć całe życie”. Dlatego Krzysztof Kamil Baczyński głodny życia pisał intensywnie i dużo. Od najczulszych erotyków do żony Barbary Drapczyńskiej, po wstrząsające wojenne obrazy będące wyrazem okupacyjnej tragedii jego pokolenia.
Mijają kolejne dekady, a jego talent i wrażliwość wciąż fascynują następne pokolenia.

Krzysztof Kamil Baczyński (1921–1944) – absolwent gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie, student polonistyki na tajnym Uniwersytecie Warszawskim. Poeta, podchorąży Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, podharcmistrz Szarych Szeregów, żołnierz batalionu “Parasol”. Uważany za najwybitniejszego poetę czasu okupacji. Za życia opublikował cztery tomiki poezji oraz wiele utworów prasie i wydawnictwach konspiracyjnych. Zginał 4 sierpnia 1944 roku od kuli niemieckiego snajpera na posterunku w pałacu Blanka. Miał zaledwie 23 lata.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo się cieszę, że poza powieściami obyczajowymi oraz kryminałami zaczyna się wydawać i reklamować wiersze. Może więcej osób zacznie czytać wiersze i będzie można o tym z kimś porozmawiać. Także lubię Baczyńskiego, lubię jego wrażliwość 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ