Cukiernia Pod Amorem Dziedzictwo Hryciów
Tytuł
Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów
Autor
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Rok wydania
2018
Ilość stron
512
Wydawnictwo
Prószyński i S-ka
Źródło zdjęcia
Wydawca
Cukiernia Pod Amorem Dziedzictwo Hryciów

Druga część kolejnej serii “Cukierni Pod Amorem”. 

Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś.

Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie, które powoduje, że największy beneficjent staje się jej największym przegranym. Waldemara Hrycia drogo kosztują wątpliwości związane z kwestią prawidłowego wyłonienia zwycięzcy. Okazuje się, że za jego plecami knuje bliska mu kiedyś osoba. Ta zapomniana już prawie historia wraca teraz, wpływając na losy całej rodziny oraz miasteczka.
Burmistrz Gutowa, jako organizator konkursu, czuje się odpowiedzialny za jego konsekwencje, plecie więc misterną polityczną intrygę, aby załagodzić ewentualne roszczenia Hryciów, a zwłaszcza swego największego oponenta – byłego burmistrza, obecnie posła Grzegorza Hrycia.
Zbyszek Hryć, chociaż zdążył się już zaręczyć, nabrał poważnych wątpliwości co do swego związku z dziewczyną z Płocka, Martyną Nowak.
Na to wszystko nieco z boku, patrzą nadal przebywające w okolicy dawne mieszkanki Zajezierzyc: Monika Grochowska-Adams oraz Tessa Steinmeyer. Z bohaterami współczesnych wydarzeń wiąże je niemal pięćdziesięcioletnia więź, która okazuje się na tyle silna, że obie panie angażują się w rozgrywające się w Gutowie wypadki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu “Tata, a Marcin powiedział…” Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których “13 Poprzeczna” zdobyła tytuł Książki Roku 2008. “Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

5 KOMENTARZE

  1. Cieszę się , że już jest bo nie mogłam się doczekać .
    Jeszcze jedna część “Cukierni” za rok 🙂

  2. Nie czytałam żadnej. A można zacząć od środka? Czy bez przeczytania pierwszej nie będzie się wiedziało o co chodzi?

  3. Myślę ,że można zacząć od tej części ale proponuję przeczytać chociąż poprzednią tzn. Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą .One pokazują czasy współczesne .
    Chociąż najlepiej sięgnąć po trzy pierwsze części :Zajezierscy, Hryciowie i Cieślakowie.
    One cofają nas do końca XIX wieku 🙂

  4. swietnie ze jest kontynuacja Cukierni pod amorem ,te pierwsze 3 tomy swietnie sie czytalo zatem chetnie siegne po koleny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ