Styl życia

Pufy nowoczesne – klasyczne meble w nowej odsłonie

Grafika dostarczona przez partnera

Pufy to meble, które tylko na chwilę zostały zapomniane i straciły na popularności. Jednak od kilku lat widzimy powtórne zainteresowanie tymi miękkimi, niezwykle dekoracyjnymi siedziskami. Służą one głównie jako element rozbudowy stref wypoczynkowych z udziałem narożnika, kanapy oraz foteli. Mogą z powodzeniem pełnić rolę podnóżków, a czasem nawet stolików kawowych. Zobacz, czym charakteryzują się nowoczesne pufy i w jaki sposób uwzględnić je w wyposażeniu swojego wnętrza.

Nowoczesna pufa w Twoim wnętrzu

Pufy nowoczesne są bardzo różnorodne – trudno jednoznacznie zdefiniować, jak wyglądają. Na pewno wyróżnia je solidność wykonania, ciekawe wzornictwo, wysokiej jakości materiały oraz geometryczne formy. Mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory – obecnie królują szarości, odcienie pomarańczowego i niebieskiego. Jeżeli zaś chodzi o formę, to nowoczesna pufa jest okrągła, kwadratowa lub prostokątna, co pozwala na umieszczenie jej niemal w każdej konfiguracji.

Nowoczesna pufa

Grafika dostarczona przez partnera

Nowoczesne pufy do salonu – funkcjonalność

W zależności od potrzeb, można wybrać pufę otwieraną lub pozbawioną tej funkcji. Warto się zastanowić, czy i w jakim celu będziemy z niej korzystać. Jeżeli ma nam dodatkowo posłużyć do przechowywania to oczywiście opcja z takim sprytnym schowkiem na pewno okaże się bardzo ciekawa. Zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, gdzie brakuje dużych szaf czy komód taka przestrzeń okaże się wystarczająca, aby schować kapcie, zapasowe poszewki czy pled.

Nowoczesne pufy do salonu

Grafika dostarczona przez partnera

Czym wyróżniają się pufy nowoczesne?

Jednym z największych atutów nowoczesnych puf jest ich design. Projektanci mebli coraz częściej sięgają po rozwiązania, które pozytywnie wpływają zarówno na wygląd, jak i trwałość mebli. Są to np. ozdobne przeszycia czy pikowania. Dzięki temu, pufy stają się prawdziwymi ozdobami wnętrz, a jednocześnie służą do siedzenia.

Nowoczesne pufy tapicerowane są również bardzo wygodne. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają komfort siedzenia oraz wytrzymałość na tarcie czy płowienie pod wpływem słońca. Dodatkowo, wiele modeli posiada poduszki lub oparcie, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność siedzenia.

Czym wyróżniają się pufy nowoczesne

Grafika dostarczona przez partnera

Gdzie ustawić pufy nowoczesne?

Nowoczesna pufa sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na dominujący w nim styl. Albo harmonijnie wpisze się we współczesny wystrój albo urozmaici go na zasadzie kontrastu. Jeżeli zaś chodzi o samą lokalizację to najlepszym wyjściem jest zakupienie:

  • nowoczesnej pufy do salonu,
  • nowoczesnej pufy do przedpokoju,
  • nowoczesnej pufy do pokoju dziecka lub nastolatka.

Gdzie ustawić pufy nowoczesne

Grafika dostarczona przez partnera

Warto wiedzieć, że nowoczesna pufa występuje też w wersji zewnętrznej. Przeczytasz o tym tutaj: Krzesła balkonowe – co wybrać do wypoczynku na zewnątrz? Najczęściej będzie to konstrukcja wykonana z technorattanu lub plastiku, choć po odpowiedniej impregnacji sprawdzi się także drewno. Istotne, aby pokrycie siedziska i poduszki na oparciu były pokryte hydrofobową powłoką co zapewni ochronę przed wnikaniem wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *