Styl życia

Przyszłość smartfonów – jak może wyglądać?

przyszłość smartfonów

Wielu z nas wciąż jeszcze pamięta czasy, w których posiadanie telefonu komórkowego było oznaką luksusu. Podręczne komórki jednak bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, a im więcej osób je kupowało, tym ciekawsze modele wymyślali producenci sprzętu elektronicznego. W ciągu zaledwie kilkunastu lat przeszliśmy od wielkich „klocków” z klawiszami i małym ekranem do smartfonów, które mogą pełnić funkcję podręcznego komputera, gdyż zawierają w sobie system operacyjny oraz opcje umożliwiające tworzenie dokumentów czy sprawne poruszanie się po internecie. O dodatkowych gadżetach, takich jak kamera wideo czy aparat fotograficzny, nie wspominając. Wydawać się może, że osiągnięto już wszystko, a jednak firma Apple oraz inne popularne marki produkujące telefony nie ustają w planowaniu nowych projektów. Czym zaskoczą nas smartfony w przyszłości?

Ładowanie bezprzewodowe

Funkcję ładowania bezprzewodowego udostępniono już kilku smartfonom, jednak jest ona w dalszym ciągu mocno ograniczona. W przyszłości z pewnością zwiększy się zasięg takiego ładowania, pozwalający jednocześnie na pełne korzystanie z urządzenia podczas bezprzewodowego podłączenia do ładowarki. Szacuje się, iż mogą powstać większe transmitery umieszczane w poszczególnych miejscach miast, pozwalające na podładowanie telefonu w dowolnym momencie oraz chroniące przed całkowitym rozładowaniem.

Rozciągane ekrany

Już teraz pojawiły się nowe smartfony ze składanym ekranem. W przyszłości prawdopodobnie będziemy mieli dostęp do jeszcze ciekawszych opcji manipulacji ekranu, a jedną z nich może być właśnie jego rozciąganie na określone długości, wedle naszego zapotrzebowania. Pozwoli to na wygodniejsze oglądanie filmów, a także zmniejszenie wymiarów ekranu, aby telefon łatwiej pasował do kieszeni. Oczywiście możliwość takiego rozciągania byłaby ograniczona do pewnych wymiarów, jednak niewątpliwie może to być ciekawe udogodnienie.

Ekran OLED i e-link w jednym urządzeniu

Ekran OLED świetnie sprawdza się do oglądania filmów. Natomiast e-link to rodzaj ekranu, charakteryzujący się technologią papieru elektronicznego, która pozwala na wygodne czytanie na urządzeniu. Gdyby połączyć obie te technologie w jednym smartfonie, produkt nabrałby dodatkowych funkcji, gdyż okazałby się doskonałym gadżetem do oglądania ulubionych seriali oraz czytania ukochanych książek bez nadmiernego zmęczenia oczu. Stworzenie takiej innowacji sprawiłoby, iż smartfon mógłby pełnić rolę nie tylko małego komputera, ale także wygodnego czytnika e-book.

Na podstawie nowych projektów oraz testów przeprowadzanych przez firmy technologiczne możemy w pewien sposób przewiedzieć, jak będzie wyglądała przyszłość smartfonów. Nie wolno jednak zapominać, że już dziś mamy dostęp do naprawdę zaawansowanych urządzeń, które mogą nam pomóc nie tylko w codziennym życiu, ale także w pracy zawodowej. Na kolejne innowacje musimy jeszcze poczekać, ale wiele najnowszych urządzeń i gadżetów, można znaleźć w sklepie internetowym Electrotrend.

Komentarze (10)

nina

2 lata temu

Ciekawe te nowe trendy:)

ilona

2 lata temu

Rozciąganie ekranów to niewątpliwie przydatna opcja:)

esme

2 lata temu

Bardzo interesujący artykuł, ja lubię byc na bieżąco z nowymi technologiami:)

niunia

2 lata temu

Dobrze wiedzieć, w jakim kierunku idzie rynek nowoczesnych technologii.

agatha

2 lata temu

Bardzo ciekawie rysuje się przyszłość smartfonów:)

astrid

2 lata temu

Smartfony oraz nowoczesne technologie gnają mocno do przodu:)

lina

2 lata temu

Bardzo wartościowy artykuł. Każdy z nas ma smartfona, dobrze wiedzieć, w jakim kierunku będzie szedł jego rozwój.

iva

2 lata temu

Dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierza produkcja smartfonów.

karolina

2 lata temu

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy:) Lubię takie artykuły:)

afrodyta

2 lata temu

Smartfony bardzo szybko się rozwijają:)

Zostaw komentarz