Seks

Przyjaźń damsko-męska – czy istnieje?

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń pomiędzy kobietą i kobietą oraz mężczyzną i mężczyzną? Jak najbardziej! A przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Nie ma szans. Takie przekonanie powszechnie istnieje w społeczeństwie, jednak czy to prawda?

Przyjaźń pomiędzy kobietą i kobietą oraz mężczyzną i mężczyzną? Jak najbardziej! A przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Nie ma szans. Takie przekonanie powszechnie istnieje w społeczeństwie, jednak czy to prawda?

Przyjaźń a miłość

Zacznijmy od rozróżnienia tych dwóch aspektów. Przyjaźń jest najpiękniejszą relacją między dwojgiem ludzi. Opiera się ona na najważniejszych wartościach, takich jak szczerość czy zaufanie, pomaga podnieść nasze poczucie własnej wartości, szczególnie, gdy jest to przyjaźń damsko-męska. Prawdziwy przyjaciel to ktoś, na kim możemy polegać w 100%, nie boimy się zdradzić mu naszych sekretów. Wiadomo, zdarzają się wpadki, życie pisze nam różne scenariusze, druga osoba może nas zawieść, nadszarpnąć nasze zaufanie, jednak nie warto zbyt szybko rezygnować z tej osoby, gdyż każdy popełnia błędy, które potem musi naprawić, postarać się odbudować relację. Towarzystwo przyjaciela sprawia, że czujemy się swobodnie. Miłość w porównaniu do przyjaźni charakteryzuje się oprócz intymności i zaangażowania również namiętnością, której brak w przyjaźni.

Czy przyjaźń damsko-męska może przetrwać?

Aby przyjaźń damsko-męska mogła przetrwać, powinniśmy być szczerzy wobec siebie, jasno określić, jakie są nasze oczekiwania względem relacji, czy pragniemy czegoś więcej, czy też nie. Jeśli w grę zaczyna wchodzić uczucie, nie warto go kryć, gdyż będzie on tylko utrudniać kontakt, powinniśmy więc o tym porozmawiać. Przy takim postępowaniu będziemy w stanie panować nad sytuacją, jednak nie jest pewne, czy przyjaźń jest w stanie przetrwać. Wszystko zależy od sytuacji i indywidualnego podejścia.

Krok dalej od przyjaźni – co jeśli przyjaźń przeradza się w coś więcej?

Miłość wywodząca się z przyjaźni jest bardzo silna, gdyż ma potężny budulec. Jest jednak ryzyko, że związek się nie uda i stracimy naszego cennego przyjaciela. Czy jest ono warte, musimy sami zdecydować, wsłuchując się w głos naszego serca. Nie powinniśmy się oddawać uczuciu od razu całkowicie, lecz na spokojnie i z dystansem pomyśleć, która droga będzie lepsza. Miłość bowiem nigdy nie przerodzi się z powrotem w przyjaźń, jeśli więc związek się nie powiedzie, utracimy drugą osobę. Co niektórzy twierdzą, że prawdziwa miłość przydarza się nam tylko raz w życiu. jeśli istnieje więc szansa, że czeka nas ona właśnie teraz z przyjacielem, warto spróbować i podążyć za uczuciem, jakie kłębi się w naszym sercu.

Jak rozpoznać miłość?

Przyjaźń damsko-męska przeradza się w coś więcej, gdy w grę wchodzi samotność, trudne chwile lub kryzysy w obecnych związkach. Istnieją symptomy, dzięki którym możemy rozpoznać, czy uczucie do przyjaciela jest czymś więcej niż tylko miłość platoniczna, przyjacielska, a mianowicie porównujemy przyjaciela do każdego swojego partnera, przyjaciel podkreśla co chwilę, że rozumiemy go najlepiej, denerwujemy się, gdy tylko zaczyna podrywać jakąś kobietę, zapamiętuje każde nasze słowo, jest głównym bohaterem naszych opowiadań na spotkaniu ze znajomymi.

Jeśli przyjaźń między kobietą a mężczyzną przerodzi się w coś więcej, wcale nie oznacza to nic złego, a wręcz przeciwnie. Przyjaźń wzbogacona o namiętność jest najlepszym przepisem na miłość, związek taki jest w stanie wiele przetrwać i nikt inny nie będzie w stanie go już zastąpić. W związku wywodzącym się z przyjaźni jesteśmy pewni, że nasz partner będzie nas rozumieć, zadba o naszą psychikę, jednak co ze sferą intymną? Aby zadbać o niezwykłe doznania w łóżku warto pomyśleć o różnych gadżetach, takich jak kajdanki erotyczne, zaawansowanym natomiast z pewnością podpasuje uprząż BDSM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *