Felietony Najnowsze Styl życia

Przyjaźń, czyli między nami kobietami

przyjaciółka

Przyjaźń między kobietami jest wyjątkowa. Nie ma drugiej takiej więzi, która jest w stanie połączyć różne charaktery i osobowości. Jak to jest z kobiecą przyjaźnią? Czy płeć piękna rzeczywiście może na siebie liczyć?

Kobieca przyjaźń

Przyjaciele są nam w życiu potrzebni. To oni wspierają nas w chwilach słabości, cieszą się z naszych sukcesów. Możemy polegać na nich w każdej sytuacji, bez względu na porę dnia czy nocy. Przyjaźń bez wątpienia jest pięknym uczuciem, relacją wiążącą ludzi. A jak wygląda kobieca przyjaźń? Moglibyśmy rozpisać się o niej bez końca, ale spróbujemy choć odrobinę przedstawić charakterystykę tak wyjątkowej więzi. Nie ma idealnych związków, tak samo jak idealnych przyjaźni, bez kłótni czy dni milczenia. Kobiety mają swoje charaktery, więc wyobraźmy sobie silne osobowości, uparte i ambitne, które jednak potrafią się ze sobą dogadać. Czasem wystarczy jedna drobna wspólna rzecz, która potrafi połączyć ludzi na lata. Przyjaźnie bardzo często zaczynają się w szkole, gdy są silne, potrafią przetrwać długie lata. Podobnie jest na studiach czy chociażby w kręgu pracowniczym. Kobieta szuka drugiej osoby, z którą będzie mogła podzielić się nie tylko plotkami, ale problemami czy radościami, choć jak wiemy, potrafimy być zazdrosne, także o inne kobiety.

Siła kobiecej przyjaźni jest niesamowita, szczególnie, gdy w naszych progach staje przyjaciółka z butelką wina i problemem, z którym sama nie może sobie poradzić. Nie musi, ma przecież nas, gotowe wskoczyć w ogień czy ukatrupić faceta, który właśnie ją skrzywdził. Kobiety potrafią się wspierać, są solidarne. Przyjaźń tego typu to przede wszystkim dobre słowo i szczera prawda. Prawdziwa przyjaciółka nie kryje swojego zdania, mówi prosto z mostu to, co myśli. Potrafi nami potrząsnąć i doprowadzić do pionu, jak nikt inny. Zawsze można na nią liczyć. Doradzi, pożyczy swoją najlepszą sukienkę i przenocuje w awaryjnej sytuacji. Bez przyjaciół świat kobiety byłby niepełny. Facet facetem, ale kto zrozumie nas tak, jak przyjaciółka?

Dzień święty święcić

9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. To doskonała okazja, by sprawić niespodziankę swojej przyjaciółce, zaplanować wspólnie ten dzień. Nie zawsze doceniamy naszych przyjaciół, ich poświęcenie i wsparcie. W tym wyjątkowym dniu warto wybrać się na dobrą kawę, wycieczkę za miasto czy zakupowe szaleństwo. Babski wieczór będzie najlepszym uhonorowaniem Dnia Przyjaciela. W życiu możemy mieć mnóstwo znajomych bliższych czy dalszych, ale przyjaciół ma się tylko kilku. Znajomi odchodzą, przychodzą nowi, a przyjaciele nie zmieniają się od lat. Z nimi dorastamy, zmieniamy swoje życie. I możemy przeprowadzić się na drugi koniec świata, ale przyjaźni nic będzie dalej trwać. Przyjaźń jest wielkim skarbem, który warto pielęgnować. Łączy w sobie szaleństwo, rozsądek, uśmiech i masę innych emocji, które być może tworzą mieszankę wybuchową, ale za to bezcenną. Najpiękniejsze przyjaźnie to te, które trwają przez długie lata i wciąż są żywe. Lata mijają, a my wciąż rozmawiamy ze sobą tak samo i to jest fantastyczne. O przyjaciołach warto pamiętać nie tylko w Dzień Przyjaciela, ale każdego innego dnia roku.

przyjaźńPrawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – to jak najbardziej prawdzie stwierdzenie, które ukazuje istotę przyjaźni. Ci prawdziwi i szczerzy zawsze będą przy nas, bez względu na sytuację. Warto wierzyć w przyjaźń, w dobrych ludzi i uczucia, które są w stanie przetrwać wszystko. Niech przyjaźń między nami kobietami trwa!

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Prawdziwa przyjaźń to cud.Dobrze mieć takiego serdecznego przyjaciela ,któremu można wszystko powiedzieć,zwierzyć się.Trzeba dbać o taką przyjaźń

Aneczka2015

6 lat temu

Prawdziwe przyjaźnie teraz w dobie internetu są na wagę złota.

ewalub

6 lat temu

W dobie internetu chyba coraz trudniej o prawdziwą przyjaźń. Mamy coraz więcej znajomych, ale brakuje kogoś naprawdę bliskiego

Tess

6 lat temu

Trzeba dbać o przyjaźń, powiedziała mi to córka gdy denerwowałam się na koleżankę. Teraz naprawdę wiem kim dla mnie była gdy jej brakło.

Danusiate

6 lat temu

Przyjaźń do wspaniały dar, a prawdziwa przyjaciółka, z która można porozmawiać o wszystkim jest nie do przecenienia. Życzę wszystkim, aby znaleźli prawdziwą przyjaźń i potrafili ją utrzymać.

Zostaw komentarz