Kultura Najnowsze Styl życia Święta 2017

Przygody Tomka Sawyera- Mark Twain

Przygoda Tomka Sawyera

Tomek Sawyer to nastoletni urwis znad rzeki Missisipi, którego wszędzie pełno. Wraz z grupą rówieśników tworzy ‚bandę’ i razem z nią odkrywa fascynujące uroki przygód i niebezpieczeństw. Tomek to chłopiec o złotym sercu i szalonych pomysłach, które ciągle wpędzają go w tarapaty. Jeśli jesteś młodym łowcą przygód, który jeszcze nie poznał zabawnych, a czasem mrożących krew w żyłach perypetii Tomka i jego przyjaciół, czym prędzej powinieneś sięgnąć po tę książkę!

Tomek Sawyer – niegrzeczny chłopak żądny przygody

Tomek Sawyer to chyba jedna z najbardziej niegrzecznych postaci literackich, znana dzieciom i dorosłym czytelnikom. Jego postać nie jest bezbarwna, wręcz przeciwnie – Tomek to nie tylko mały urwis, ale niezwykle odważny dzieciak. W jego życiu nie brakuje przygód. Dziesięcioletni bohater jest sierotą, którego wychowuje ciotka. W miasteczku nad rzeką Missisipi, Tomek Sawyer przeżywa liczne przygody. A towarzyszy mu przyjaciel – Huckleberry Finn. Bohater zacięcie udowadnia, że żadne wyzwanie nie jest mu straszne. Razem z Huckiem śmiało stawia czoła przygodzie. W końcu to dla niego ciekawsze, niż nudna i żmudna nauka w szkolnej ławce.

Wierny przyjaciel

Nasz bohater, jak na młodego odkrywcę przystało, jest ciekawy świata, choć niepokorny. Niechętnie wykonuje polecenia ciotki. Z pewnością zgrabnie wychodzi mu oszukiwanie czy próby wymigania się od obowiązków. Trzeba przyznać, że ciotka Polly nie ma z chłopakiem łatwo. Czas woli spędzać ze swoim przyjacielem Finnem czy Joe Harperem. Tomek jet wiernym przyjacielem. Towarzysze wymyślają wspólnie wiele zabaw czy niebezpiecznych wypraw. Nietypowy sposób na brodawkę czy udawanie piratów – dla tych bohaterów nie ma rzeczy niemożliwych. A każdy nowy dzień przynosi inną, fascynującą przygodę i utrapień dla ciotki. Razem z Tomkiem nie można się nudzić. Jak nikt inny wie, czym jest dobra zabawa, zwłaszcza z przyjacielem u boku.

Idealny prezent na Mikołajki

Przygody Tomka Sawyera od Wydawnictwa Wilga to nowe, ilustrowane wydanie klasyki lektur szkolnych. Książka będzie idealnym prezentem na Mikołajki, zarówno dla małych jak i tych nieco starszych czytelników. Z pewnością obudzi wspomnienia z dawnych lat, o wspaniałych przygodach i beztroskich chwilach dzieciństwa. Przygodowa powieść spodoba się dzieciom, które tak jak Tomek, marzą o odkrywaniu skarbów i kolejnych przygód. Gwarantujemy, że czytanie tej pozycji, której autorem jest Mark Twain, dostarczy samych pozytywnych wrażeń, dużej dawki humoru oraz rozrywki.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

To świetna książka dla wszystkich.Lubiłam tą książkę.Lubiłam poznawać przygody tego urwisa

eve

5 lat temu

zawsze bylam urzeczona zarówno ksiązka jak i adaptacja filmowa, lubimy w domu takie rodzinne filmy.

dulcynea

5 lat temu

Ciekawe czy ta książka będzie się podobała współczesnej młodzieży.
Ja czytałam ją z wypiekami na twarzy , ale mojemu synowi już się nie podobała . Czy to jest jeszcze lektura szkolna ?

ewalub

5 lat temu

Tomka pamiętam słabiej niż Anię z Zielonego Wzgórza. Może moja córka będzie zainteresowana jego przygodami, to sobie przypomnę 🙂

Mindi

5 lat temu

Wracają dobrze przez nas znane i wartościowe lektury. Przygody Tomka Sawyera to wciągające historie, które spodobają się zarówno chłopcom jak dziewczynkom, wspaniały prezent na mikołajki jak i gwiazdkowy prezent.

Zostaw komentarz