Psychologia

Przydatne rzeczy, których warto nauczyć się od facetów

Przydatne rzeczy, których warto nauczyć się od facetów

Wbrew pozorom, mężczyźni posiadają wiele cennych umiejętności, które czynią ich życie łatwiejszym. Już dziś poznaj przydatne rzeczy, których warto nauczyć się od facetów.

Mówienie prosto z mostu

Kobiety często za bardzo bawią się w dyplomację i w rezultacie owijają w bawełnę. Tymczasem takie zachowanie sprawia, że bardzo często zrozumieć je i ich potrzeby. Mało kto jest na tyle domyślny i czyta w naszych myślach, aby z zawoalowanych komunikatów dojść do sedna sprawy. Naucz się jak faceci mówić prosto z mostu, czego oczekujesz, co ci przeszkadza, a co sprawia przyjemność. Im prostszy komunikat, tym większe szanse na zrozumienie go przez osoby trzecie.

Nie przejmuj się drobnymi niedociągnięciami

Większość z nas bardzo przeżywa każdy drobiazg. Rozmazany tusz, odpryśnięty lakier, naelektryzowane włosy etc. – wszystko to sprawia nam przykrość i sprawia, że  jesteśmy smutne, zdołowane, zamiast cieszyć się życiem. Mężczyźni nie przejmują się drobiazgami i są dzięki temu dużo bardziej szczęśliwi.

Przestań być perfekcjonistką

Zanadto stresujemy się tym, jak odpowiedzieć klientowi na maila. W większości z nas drzemie perfekcjonistka. Tymczasem mężczyźni nie rozważają każdego aspektu, starają się podchodzić do swoich zadań  najlepiej, jak potrafią, ale bez zbędnej spiny.

Walcz o swoje

Wiele kobiet stanowczo zbyt szybko się poddaje. Nie potrafi walczyć o swoje. Pani w sklepie odmówi przyjęcia reklamacji, choć nie ma do tego prawa, a ty chowasz uszy po sobie i wychodzisz. Naucz się powoływać na swoje prawa i ich dochodzić.

Nie bądź zbyt ufna

Zauważyłaś, że mężczyźni nie obdarzają zaufaniem nowo poznanych osób. Też się naucz większej powściągliwości. Część ludzi  posiada pozytywne cechy charakteru, możesz liczyć na ich uczciwość. Ale często zdarzają się też oszuści i manipulanci. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *