Styl życia

Przed nami upalne dni. Nie chowajmy letnich sukienek!

Przed nami upalne dni

Niektórzy wieszczyli koniec upałów w okolicach 20 sierpnia. Wówczas rzeczywiści nastało ochłodzenie, które rozczarowało wielu z nas. W końcu tegoroczne lato okazało się niezwykle kapryśne. Czerwiec i lipiec poczęstowały nas chłodem, w sierpniu pojawiło się kilka upalnych dni, te jednak szybko przeminęły. Lato postanowiło nam jednak wynagrodzić swoje wcześniejsze kaprysy. Przed nami upalne dni. Nie chowajmy letnich sukienek, bo te jeszcze się przydadzą.

Wrzesień poczęstuje nas upałami

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy stęsknili się za upałami. Nie musimy czekać do przyszłorocznego lata, aby założyć zwiewne sukienki. Lato postanowiło do nas wrócić. Musimy tylko przetrwać dzisiejszych pochmurny, dość chłodny dzień. Jutro na południu Polski temperatura dojdzie do 25 stopni. Natomiast w sobotę i niedzielę termometry mogą pokazać nawet 28 stopni. Na tym nie koniec, w poniedziałek mamy odnotować 30 stopni Celsjusza w południowych krańcach Polski. We wtorek i środę będziemy mieli po 27 i 28 stopni. Potem nastanie krótkie ochłodzenie, a następnie upały powrócą. Mają zahaczyć nawet o pierwsze dni kalendarzowej jesieni. To świetna informacja!

Upały zmniejszają ryzyko infekcji

Ciepłe dni zmniejszają ryzyko infekcji, gdy żar leje się z nieba, rzadziej chorujemy na przeziębienie i grypę. Zdecydowanie więcej czasu spędzamy też na świeżym powietrzu, gdzie wzmacniamy swoją odporność.  Nadchodzące ciepłe dni warto wykorzystać maksymalnie, jak to tylko możliwe. Po pracy wybierzmy się na wycieczkę rowerową, jezioro lub piknik ze znajomymi w plenerze. Pamiętajmy o tym, że przebywanie na słońcu chroni nas także przed depresją i zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Letnie sukienki i szorty jeszcze nam się przydadzą

Nie chowajmy letnich sukienek i szortów na dnie szafy. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli wyjątkowo ciepły wrzesień. Kto wie, może październik wzorem lat ubiegłych także poczęstuje nas temperaturami rzędu 26 stopni? W zeszłym roku w dniu wyborów parlamentarnych było wyjątkowo gorąco, a odbyły się one pod koniec października.

Odpoczywajmy na łonie natury

Cieszmy się zielenią, która jeszcze nie straciła wyrazu. Liście na drzewach wciąż są, a to doskonała okazja do sesji w plenerze. Bawmy się i korzystajmy z lata. Naładujmy akumulatory przed zbliżającą się zimą, która wiele osób wprawia w podły nastrój.

W ten weekend będzie słonecznie i bardzo gorąco

Co ciekawe, nadchodzące upalne dni będą także słoneczne. Nie musimy obawiać się burz ani nagłych zjawisk atmosferycznych. Można wreszcie spokojnie pożeglować czy wybrać się na rowerki wodne. W niektórych miejscach być może będzie można popływać w jeziorze, o ile to nie stało się zbyt chłodne w ostatnich dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *