Styl życia

Prowadzisz hodowlę psów, kotów lub innych gatunków? Zobacz jak prawidłowo napisać ogłoszenie o sprzedaży zwierząt!

jak prawidłowo napisać ogłoszenie o sprzedaży zwierząt

Unsplash / Jametlene Reskp

Miłośnicy zwierząt niejednokrotnie próbują zamienić swoją pasję w sposób na życie. Prowadzenie hodowli zwierząt, bez względu na gatunek, to ogromna odpowiedzialność, ale też bardzo ciekawe i dochodowe zajęcie. Jesteś hodowcą i nie wiesz jak napisać dobre ogłoszenie? A może jesteś zainteresowana kupnem pupila? Zobacz, co zawiera dobre ogłoszenie o sprzedaży zwierząt i jakich ogłoszeń stanowczo powinnaś unikać!

W Internecie aż roi się od różnego rodzaju ogłoszeń o zwierzętach. Część z nich to, rzecz jasna, oferty, które pochodzą od legalnie działających hodowców. Niestety, w dalszym ciągu nie brakuje osób, które rozmnażają swoje zwierzęta licząc na szybki i łatwy zysk. Warto wiedzieć, że bardzo prosto jest zweryfikować czy dana oferta pochodzi z prawdziwej hodowli, czy z jednej z tak zwanych pseudohodowli, które nie dość, że działają nielegalnie to jeszcze niejednokrotnie krzywdzą zwierzęta swoim brakiem wiedzy na temat ich potrzeb. Obietnica łatwego zysku może być na tyle kusząca, że pseudohodowcy nie przejmują się cierpieniem zwierząt, które zamierzają sprzedać. Sprawdź, co powinno zawierać dobre ogłoszenie o sprzedaży zwierząt!

Kupujesz psa, kota albo papugę? Oto, na co powinnaś zwrócić uwagę w ogłoszeniu!

Marzysz o tym, aby Twoja rodzina powiększyła się o nowego pupila? Poszukiwania idealnego zwierzęcego towarzysza z pewnością rozpoczniesz od przeglądnięcia ofert w Internecie. Pamiętaj, że musisz być bardzo ostrożna. Dobry hodowca nie ukrywa żadnych informacji o pochodzeniu zwierzęcia czy ewentualnych wadach genetycznych. Zwróć szczególną uwagę na to, czy hodowca dysponuje wszystkimi niezbędnymi dokumentami uprawniającymi do rozmnażania i sprzedaży zwierząt. Na podstawie metryki, którą wydaje każdy hodowca, możesz wyrobić psu lub kotu rodowód, uprawniający między innymi do możliwości wzięcia udziału w wystawie zwierząt rasowych. Oprócz tego, ogłoszenie powinno jasno określać, do kogo jest skierowanie. Czasami brak określonych warunków mieszkaniowych czy doświadczenia z daną rasą jest dużym przeciwwskazaniem do podjęcia się opieki nad nim. Ogłoszeniodawca, który poważnie podchodzi do swojej hodowlanej pracy, pozostaje w stałym kontakcie z osobą, która jest zainteresowana kupnem zwierzęcia i szczegółowo odpowiada na każde pytanie.  

Przekonaj się jak napisać skuteczne ogłoszenie o mieszkaniu na wynajem?

Hodowla i sprzedaż zwierząt za pośrednictwem Internetu – jak napisać dobre ogłoszenie

Jeśli jesteś hodowcą, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoi podopieczni trafili do odpowiednich domów. Wystawiając ogłoszenie o sprzedaży zwierzęcia nie zapomnij jasno określić, do kogo jest skierowana Twoja oferta – w jakich warunkach przebywają obecnie zwierzęta i w jakich powinny spędzić swoje życie. Oczywiście jako hodowca masz obowiązek przedstawić kupcom całą dokumentację potwierdzającą legalność hodowli, a kupcy mają prawo Cię zweryfikować. Pamiętaj, że jest to transakcja, której przedmiotem jest żywe stworzenie. Zadbaj więc o to, aby nowi opiekunowie mieli całkowitą świadomość związanej z tym odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *