Styl życia

Projekt małego domu dla kobiety

Projekt małego domu dla kobiety

Kto powiedział, że kobieta nie może mieszkać sama w domku jednorodzinnym? Dzisiaj dostępne są takie projekty domów, które pozwalają zamieszkać w domu nawet jednej czy ewentualnie dwóm osobom. Domów nie buduje się wyłącznie wielkich, ale też naprawdę małe – do 50 czy nawet 40 m2. Jaki mały projekt domu będzie odpowiedni dla kobiety? Podpowiadamy!

Projekt domu na niewielką działkę

Jeżeli chcesz kupić nieduży, wygodny i funkcjonalny dom jednorodzinny, warto będzie skorzystać z gotowych projektów domów. Projektanci posiadają ich naprawdę sporo w swojej kolekcji zwłaszcza, że ludzie coraz chętniej stawiają dziś małe domy. Przede wszystkim, przy takich budynkach jest zdecydowanie mniej pracy, jak przy dużych konstrukcjach. W dodatku, samotnie mieszkająca w domu kobieta będzie mogła lepiej zapanować nad mniejszą przestrzenią zwłaszcza, gdy dużo przebywa również poza terenem domu. Oczywiście, mały dom nie musi być tylko parterowy – choć dla większości kobiet taki będzie zdecydowanie najlepszy. Można zdecydować się bowiem na dom:

– piętrowy,
– z poddaszem,
– z poddaszem do adaptacji,
– przeznaczony na wąską działkę.

Małe i tanie w budowie domy cieszą się coraz większym powodzeniem na rynku zwłaszcza, że nie wymagają tyle pracy i nakładów finansowych, co domy znacznie powyżej 100 m2. Różnorodność stylistyczna, jaką proponują architekci, na pewno zaskoczy nie jedną kobietę!

W jaki sposób wybrać projekt małego domu dla kobiety?

Aby taki domek spełniał wszystkie swoje podstawowe funkcje, należy dopasować go do kobiecych potrzeb. Projekty małych domów powinny zapewnić nie tylko komfort wypoczynku, ale i ewentualnej pracy. Projekt powinien zawierać sprawdzone rozwiązania takie, jak np. wyodrębniona strefa dzienna i nocna. W małym domu można połączyć kuchnię z jadalnią i pokojem dziennym, tym sposobem zwiększając jego przestrzeń. Można oddzielić wtedy salon od kuchni np. wyspą kuchenną, a w salonie zamieścić szklane drzwi, prowadzące wprost na taras. Wbrew pozorom, w małym domu możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele. Wszystko będzie zależeć od potrzeb i oczekiwań jego właścicielki.

Projekt małego domu dla kobiety

Jakie są zalety mieszkania w małym domu?

Gotowe projekty domów są świetną propozycją dla singielek, które poszukują swojego „przytulnego kąta”. Dom z niedużym metrażem przekłada się na niższe koszty eksploatacji, co na pewno samotne panie szybko docenią. Mały dom można łatwiej wpasować w wąską działkę, a więc ograniczy się również wydatek związany z kupnem ziemi. Dużym plusem budowy niewielkiego domu jest również fakt, iż można dostać taki projekt domu niemal „od ręki” – a to pozwoli zaoszczędzić już na samym początku budowy domu. Mały dom pozwala też na wygodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami, co przeważa za jego wybudowaniem.

Na rynku można znaleźć dziś nowoczesne i tanie domy, które mają powierzchnię do 50 m2. Jeżeli nie możesz więc zdecydować się na mieszkanie o średniej wielkości, warto będzie przemyśleć budowę niewielkiego domu, który stanowi świetną alternatywę dla takiego mieszkania. Mały dom na pewno przełoży się na zwiększenie komfortu życia, umożliwiając również każdej kobiecie stworzenia swojego wymarzonego kąta do wypoczynku – jak ogrodu bądź tarasu. No, bo która kobieta właśnie o takim kąciku nie marzy?

Komentarze (12)

alinka

1 miesiąc temu

Małe domy bywają bardzo przytulne:)

minerwa

1 miesiąc temu

Mały dom też może być bardzo komfortowym miejscem do wypoczynku;)

ninanajna

1 miesiąc temu

Zaintrygowały mnie projekty małych domów:)

miracle

2 miesiące temu

Mały dom równa się mało sprzątania:)

vanessa

2 miesiące temu

Nie pogardziłabym takim małym domem zaspokajającym moje potrzeby;)

fibi

2 miesiące temu

Bardzo podobają mi się zaprezentowane projekty małych domów.

fabcia

2 miesiące temu

Nie ma co przesadzać z metrażem, zwłaszcza gdy nie ma się kilkorga dzieci i mieszka np. tylko z partnerem:)

kirosława

2 miesiące temu

Bardzo ładnie i funkcjonalnie prezentują się te domy:)

anna maria

2 miesiące temu

Ja zawsze chciałam mieć domek jednorodzinny, choćby malutki:) Daje on dużą niezależność.

tina

2 miesiące temu

Mnie się właśnie marzy taki mały domek;)

ines

2 miesiące temu

Mały dom to fajna sprawa, daje niezależność, ale da się go szybko posprzątać.

agusiak

2 miesiące temu

To prawda, dziś wcale nie trzeba budować wielkich domów;)

Zostaw komentarz