Artykuły Moda

Problemy, na jakie napotykają osoby z wąską talią przy zakupie ubrań

Problemy, na jakie napotykają osoby z wąską talią przy zakupie ubrań

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w sklepach nie brakuje ubrań. Do wyboru mamy wiele różnych propozycji z różnych półek cenowych, jednak osobom o bardzo wąskiej talii ciężko coś dla siebie dobrać. Przyczyna jest jedna, produkcja coraz bardziej ukierunkowuje się na jeden schemat budowy ciała. Inne nie są nawet brane pod uwagę. Przedstawiamy problemy, na jakie napotykają osoby z wąską talią przy zakupie ubrań.

Spodnie, które są dobre w talii, spłaszczają pośladki

Kobiety, które mają wąską talię, rzędu 60 cm, często napotykają na trudności przy zakupie spodni. Są one bardzo drobne w jednej części ciała, pasie, co nie oznacza, że mają wąskie biodra i drobne pośladki.  Niestety, producenci wychodzą z założenia, że 60 cm w pasie mają tylko kobiety o rozmiarze XXS, a takie spodnie zazwyczaj spłaszczają pośladki, a nierzadko trudno je przecisnąć przez uda czy biodra. Do spodni zawsze można włożyć pasek, o ile te mają szlufki. Jednak nie każda z nas czuje się komfortowo, gdy gniecie je twardy pasek z ekoskóry.

Sukienka, która jest dobra w talii, miażdży biust

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku sukienek oraz bluzek. Te bardzo często są dobre w talii, ale za ciasne w biuście. W rezultacie piersi zostają zmiażdżone, co nie tylko wygląda mało estetycznie, ale też jest dość bolesne i powoduje duży dyskomfort. W takiej sytuacji lepiej kupić sukienkę dobrą w biuście, a w pasie związać ją paskiem, aby podkreślić talię. Jednak trzeba sprawdzić, czy ta konkretna kreacja nie marszczy się brzydko na wysokości talii, gdy ją mocniej zbierzemy.

Spódnice bez gumki spadają z pasa

Wiele kobiet o wąskiej talii skarży się na to, że spódnice bez wszytej gumki spadają im z pasa na biodra. Nie tylko nie wygląda to estetycznie, ale jest też okropnie irytujące. Trzeba bowiem uważać, aby spódnica nie odsłoniła majtek. Stylizacja z taką zbyt luźną spódnicą zawsze wygląda nieco niechlujnie. Niestety, nie każda spódniczka ma wszyte szlufki, przez które można by przeciągnąć pasek, aby zapobiec migracji dolnej części garderoby.

Szorty bez gumki spadają z talii

Podobna sytuacja jak w przypadku spódniczek ma miejsce przy szortach. Te, jeśli nie mają gumki, rzadko mają 60 cm w pasie, przez co mogą się zsuwać. Jeśli zależy ci na bardzo dopasowanych szortach, zainwestuj w te materiałowe, które posiadają gumkę. Dostosują się one do szerokości twojej talii.

Nadmiar materiału na wysokości talii

Czasem kupujemy bluzkę lub sukienkę, która teoretycznie jest taliowana, a w praktyce na wysokości pasa mamy nadmiar materiału, który jest na tyle luźny, iż psuje efekt końcowy. Nie każda z nas chce dodatkowo płacić za zwężanie sukienki u krawcowej. Jeśli sukienka jest wykonana ze zwiewnej tkaniny, pomocny może okazać się pasek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *