Styl życia

Pożyczka za darmo – chwyt marketingowy czy korzyść?

Pożyczka za darmo

Grafika dostarczona przez partnera

Zapewne nieraz w Internecie trafiłeś na produkty reklamowe pod hasłem „darmowe pożyczki”. Takich ofert nie brakuje na rynku. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę kusząca propozycja. Kto bowiem nie chciałby pożyczać za darmo, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Brzmi to pięknie, ale czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy, czy pożyczka za darmo to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie korzyść dla klienta.

Dlaczego pierwsza pożyczka jest darmowa?

Klienci często zadają sobie pytanie, dlaczego pierwsza pożyczka jest darmowa. Firmy pozabankowe, organizując taką promocję, muszą mieć w tym swój cel. Warto najpierw zagłębić się nieco bliżej w temat darmowych pożyczek. Podstawową cechą tego produktu jest brak dodatkowych opłat. Oznacza to, że nie trzeba ponosić żadnych kosztów za udzielenie nam zobowiązania. Spłaca się wyłącznie tę kwotę, która została pożyczona. W tym przypadku RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa wynosi 0%. Tym bardziej interesujące jest to, dlaczego instytucje pozabankowe organizują promocję pożyczki za darmo. Jest to niewątpliwie sposób na pozyskanie nowych klientów. Sama nazwa już przykuwa uwagę. Ponadto pożyczka za darmo umożliwia błyskawiczny dostęp do pieniędzy. Choć kwoty takiego zobowiązania nie są duże, raczej można liczyć na niewielkie wsparcie finansowe, to nadal można je przeznaczyć na dowolny cel. Jak więc można zauważyć, promocja darmowych pożyczek sprawdza się na tle innych produktów, a co istotne – wciąż cieszy się sporą popularnością.

Czy jest jakieś „ale”?

Pożyczki pozabankowe, mimo dużej popularności, nadal budzą pewne obawy wśród konsumentów. Nic więc dziwnego, że także darmowe chwilówki wywołują wątpliwości. Przede wszystkim wiele osób nie do końca ufa zapewnieniom o braku dodatkowych kosztów. Większość z nich martwi się, że tak naprawdę kryje się za tym jakiś haczyk. Pożyczka za darmo to promocyjna oferta, która jest skierowana tylko do nowych klientów. Jeśli ktoś w przeszłości miał już okazję korzystać z usług danego parabanku, to niestety może zapomnieć o bezpłatnej pożyczce. W takiej sytuacji pozostaje szukać promocji w innej firmie. Jest to zatem szansa dla konkurencji. Kolejny problem stanowi okres spłaty. W przypadku pożyczki za darmo jest on bardzo krótki. Zwykle wynosi 30 dni. To właśnie po takim czasie klient musi zwrócić pożyczoną sumę. W rzeczywistości okazuje się, że to niewiele czasu na oddanie całej kwoty. Niestety opóźnienia w spłacie mogą być bolesne dla klienta. Zdarza się, że niektóre firmy liczą sobie bardzo wysokie odsetki za wydłużenie terminu spłaty. Wówczas klient nie tylko traci prawo do promocji, ale również pozostaje z opłatami do uregulowania. Dlatego, zanim umowa zostanie podpisana, należy dokładnie ją przeczytać, nawet kilka razy.  

Pożyczka za darmo – korzyści dla pożyczkobiorcy

Oferta pożyczki za darmo niesie za sobą również pewne korzyści. Na pewno jedną z nich jest to, że ten rodzaj zobowiązania można zaciągnąć nawet w kilka minut. Wypełnienie wniosku o pożyczkę nie jest skomplikowane, a przyznane pieniądze trafiają prosto na konto bankowego. Zdecydowanie sprawdzi się to w przypadku chwilowego kryzysu finansowego. Aby jednak tak było, należy odpowiednio dobrać parametry pożyczki. Jeśli 30-dniowy okres spłaty będzie dla nas za krótki, warto poszukać ofert z dłuższym terminem. W ofercie niektórych firm pożyczkowych można znaleźć darmowe pożyczki na 45 lub 60 dni, rzadziej na 90 dni. Łatwiej jest bowiem spłacić zobowiązanie dopasowane do swoich możliwości.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwej i najuczciwszej oferty skorzystaj z rankingu: https://super-pozyczka.pl/darmowe-pozyczki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *