Rodzina

Powody, dla których nie warto wybaczać zdrady

Powody, dla których nie warto wybaczać zdrady

Zdrada to coś, co w naszym społeczeństwie budzi powszechną niechęć. Źle patrzy się na osoby, które zdradzają swojego partnera. Nie ma przy tym znaczenia płeć zdradzającego. Przedstawiamy powody, dla których nie warto wybaczać zdrady.

Nie będziesz potrafiła o niej zapomnieć

Cóż, czasem niektórzy decydują się trwać w nieszczęśliwym związku, w którym ewidentnie czegoś brakuje, skoro jedna strona decyduje się na zdradę, zamiast mieć godność i po prostu to zakończyć. Wbrew pozorom nie ma nic gorszego niż kiszenie się w kiepskiej, toksycznej relacji ze względu na dobro dzieci. One tak naprawdę wcale tego nie chcą, bo czują się fatalnie, gdy wyczuwają napiętą atmosferę w domu. Na każdym kroku będziesz myślała o zdradzie męża, o tym, że to się może powtórzyć. Istnieją pewne rany, które nigdy się nie goją. Lepiej odejść i znaleźć sobie mężczyznę, z którym będziesz wiodła szczęśliwe życie.

Twoje kompleksy będą się pogłębiały

Zdrada wpływa negatywnie na samoocenę osoby, która została zdradzona. Tego zwyczajnie w świecie nie przeskoczysz. Zawsze będziesz się zastanawiała, w czym ona była od ciebie lepsza, że się z nią przespał.  To może skutkować tylko jednym, pogłębiającymi się kompleksami. Zaczniesz sobie dopisywać własny scenariusz. Jestem dla niego za gruba, za stara, mam za rzadkie włosy, za mały biust, zbyt plaskate pośladki. A stąd już tylko krok do depresji. Lepiej się rozstać i znaleźć faceta, który będzie nas adorował i podziwiał.

Zapałasz niechęcią do męża

Zdrada to coś, po czym pała się niechęcią do partnera. On cię najzwyczajniej w świecie irytuje, brzydzi i masz ochotę potargać jego wszystkie koszule. Trudno się dziwić, że odczuwasz gniew, masz do tego pełne prawo. Dlatego lepiej wygaszać stopniowo negatywne emocje, rozstając się.

Seks z partnerem zacznie cię brzydzić

Świadomość, że wcześniej dotykał i całował inną kobietę zacznie cię brzydzić oraz zniechęcać do seksu z partnerem. Będziesz tak przyblokowana, że twoje życie erotyczne całkowicie zaniknie, co z kolei stanie się źródłem pogłębiającej się frustracji.

Stracisz zaufanie do partnera

Niestety, zdrada oznacza utratę zaufania do partnera. To jest coś, czego już nie odzyskasz, choćbyście się obydwoje bardzo starali. Za każdym razem, gdy zostanie dłużej w pracy, będziesz go podejrzewała o nowy romans. Tak się nie da żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *