Artykuły Moda

Portfele a portmonetki – czym się różnią?

Portfele a portmonetki – czym się różnią

Zdjęcie: Tous

W galanterii damskiej i męskiej jest wiele opcji na przechowywanie dokumentów, bilonu, banknotów i kart płatniczych. Dzięki ich stosowaniu można mieć łatwy i szybki dostęp do gotówki podczas wizyty w sklepie, aptece czy punktach usługowych. Poniżej omawiamy najpopularniejsze rozwiązania.

Jaki portfel damski sprawdzi się na co dzień?

Podstawową przewagą portfela jest różnorodność przegródek oraz wielkość powierzchni do przechowywania akcesoriów. Znaleźć można zatem w nim miejsce zarówno na dokumenty, karty płatnicze, kupony do zbierania punktów lojalnościowych, jak i bilety, banknoty czy paragony, a nawet zdjęcie bliskich osób. Choć do tej pory elementem obowiązkowym była kieszonka na bilon, to współcześnie można spotkać modele bez niej. Jest to spowodowane zmianą nawyków zakupowych oraz upowszechnieniem się terminali płatniczych w sklepach, punktach usługowych oraz placówkach medycznych. Nawet biletomaty w autobusach i na przystankach mogą obsługiwać płatność kartą, a nawet zbliżeniowo przy pomocy telefonu. Jaki portfel damski będzie odpowiedni dla kobiety często podróżującej autem? Z pewnością bardzo pojemny, który oprócz podstawowych akcesoriów pomieści również prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu. Portfele i portmonetki Tous zapewniają dużą ilość miejsca do przechowywania niezbędnych rzeczy.

Portmonetka a portfel – jakie są różnice między nimi?

W przeciwieństwie do większości portfeli kieszonka na monety stanowi część centralną portmonetki. Jej pojemność jest też znacząco większa i czasami jest w stanie pomieścić wiele drobnych przedmiotów jak na przykład klucze, które w portfelu by się nie zmieściły. W niektórych modelach można także uświadczyć przegródki. Generalnie portmonetki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, choć i pod tym względem dostrzec można zasadnicze różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Poręczność to ich cecha charakterystyczna. Po otwarciu głównej kieszonki zamykanej zwykle na bigiel można łatwo sięgnąć po drobne monety czy zwinięte banknoty. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy wyjazdy przybierają na swojej intensywności, zdecydowanie łatwiej sięgnąć po portmonetkę, by mieć wszystko, czego potrzeba w jednym miejscu. Przydają się one bardzo w podróży czy podczas zwiedzania egzotycznych krajów. Sklepy oferujące lokalne pamiątki, niewielkie restauracje i kawiarnie nieposiadające terminali płatniczych, punkty wstępu do atrakcji czy toalety – w każdym z tych miejsc warto mieć drobne przy sobie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *