ślub

Ślub – jeden z najważniejszych dni w życiu szczęśliwej pary. Każda z nas pragnie, by była to wyjątkowa, niezapomniana uroczystość. Nasze pomysły ślubne odmienią każde wesele. Sprawdźcie inspiracje, które warto wykorzystać!

Planując ślub i wesele

Przy planowaniu takiej uroczystości jaką jest ślub i wesele, mamy dużo pracy. Chyba, że zatrudnimy do pomocy eksperta w dziedzinie organizacji ślubów. Zakładamy jednak, że sami chcemy poradzić sobie z całą listą ważnych spraw. Tutaj liczy się każdy drobiazg. Skoro uroczystość ma być wyjątkowa, bez względu czy chodzi o kameralny ślub czy wielkie wesele w stylu greckiej uczty, dbamy o każdy szczegół. Jednocześnie pragniemy, by nasze wesele zostało pozytywnie odebrane i zapamiętane. Wbrew pozorom łatwo się wyróżnić. Wystarczy odrobina kreatywności i wolnego czasu. Podrzucamy więc garść pomysłów, które sprawią, że z wielkim sentymentem będziemy wspominać swój wielki dzień.

Walizka na kartki

W Polsce zwykle wręczamy na ślubie koperty. Umieszczamy w nich kartki z życzeniami oraz pieniądze. Takie prezenty są najbardziej preferowane. Dziś raczej odchodzi się od tych rzeczowych, jak wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Koperty trzeba jakoś zebrać, czym powinni zająć się świadkowie. Ale zwykłe pudełko kartonowe będzie zbyt mało atrakcyjne i pomysłowe. Mamy w zanadrzu coś znacznie bardziej ciekawszego. Stara walizka w stylu retro, idealnie sprawdzi się jako miejsce na koperty. Do wesela w sielskim stylu będzie pasował wiklinowy kosz przyozdobiony kwiatami czy drewniana skrzynia, pomalowana na biało i przewiązana wstążką.

Kącik pamięci

Na weselach popularne stały się miejsca, gdzie goście mogą zostawić coś po sobie na pamiątkę całej uroczystości. Tradycyjne księgi gości przybrały nieco inną formę. Jeśli chcemy mieć z wesela piękną pamiątkę, możemy wykonać drzewo, na którym goście będą odbijać swoje odciski palców. To bardzo efektowny pomysł. Inną opcją jest fotobudka. Coraz częściej pojawiają się one na weselach, gdzie goście mogą wykonać zabawne, pamiątkowe zdjęcia. To także świetna pamiątka dla państwa młodych.

Spersonalizowane akcenty ślubne

Jeśli uroczystość ma być wyjątkowa, warto podkreślić ją spersonalizowanymi elementami wystroju sali. Na stole możemy ustawić drewniane literki, będące inicjałami młodej pary. Zawieszki na alkohol też mogą posiadać taki akcent. Goście będą zachwyceni, gdy zastawa będzie przystrojona. W tym celu możemy użyć choćby zielonych gałązek, wstążki czy szyszek i sznurka. To znacznie ciekawsze rozwiązanie niż zwykłe, papierowe winietki na stół.

Upominki dla gości

pomysły ślubnePowielanym współcześnie zwyczajem są drobne upominki dla gości weselnych. Taki mały drobiazg jest miłym akcentem dla przybyłych na uroczystość naszych bliskich. Rolę upominku mogą spełnić małe świeczki, ozdobione wstążką i inicjałami państwa młodych czy ich zdjęcia, rozłożone na talerzach lub krzesłach. Paczuszki z prezentami możemy wręczać, żegnając się z gośćmi. Ważnym elementem ślubu są podziękowania dla rodziców. Alternatywą dla kosza ze słodkościami będą grafiki, przedstawiające młodą parę czy albumy ze zdjęciami.

Katarzyna Antos

6 KOMENTARZE

  1. Wielu moich znajomych, którzy brali śluby w ostatnim czasie rzeczywiscie decydowało sie na fotobudkę – niezła zabawa dla gości i ciekawe zdjecia na pamiątkę. Jak ja brałam ślub, nic takiego nie było, a szkoda 😉

    • Gdy ja brałam ślub też nie było takich atrakcji. Pierwszy raz fotobudkę widziałam na ślubie koleżanki, chyba 4 lata temu. Bardzo mi się spodobała. Ale myślałam, że będzie większy szał z tymi budkami, a tu w moim otoczeniu jakoś nie bardzo ten pomysł się zakorzenił.

      • Tez uważam, że to świetna zabawa. Moja koleżanka jak brała ślub to też miała fotobudkę i młodzi robili sobie zdjęcia ze wszystkimi którzy byli chętni do tej zabawy. Bardzo miła pamiatka 🙂

  2. Wesele to świetna zabawa dla rodziny i znajomych i wspaniała pamiątka dla nowożeńców. W ostatnich latach bardzo dużo chodziłam na wesela i co wesele to były inne pomysły na urozmaicenie. Na koperty spodobało mi się duże ozdobne pudełko z piękną kokardą. Miłe są też pamiątki dla gości w postaci wspólnego zdjęcia czy upominek powitalny w szyfonowej torebeczce, zwykle cukierek. Teraz każdy ma „fotobudkę” w postaci telefonu komórkowego z aparatem, zaczynam się bać niespodziewanych zdjęć, nigdy nie wiadomo co kto robi i gdzie te zdjęcia umieści, np. z ciotką, której na sukienkę upadł kawałek ciasta 🙁

  3. Obecnie są modne różne formy zabaw na weselach. Spotkałam się raczej na studniówkach z tą zabawą. Było podobno miło w trakcie zabawy:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ