Fitness Najnowsze

Pole dance

pole dance

Taniec na rurze kiedyś był utożsamiany tylko z nocnymi klubami. Tymczasem pole dance to dyscyplina sportowa, coraz bardziej popularniejsza w naszym kraju. Za co kobiety i mężczyźni pokochali pole dance?

Pole dance czyli taniec na rurze

Tradycyjny taniec jest dla wielu prawdziwym wyzwaniem a co, jeśli połączymy go z akrobatyką, gimnastyką i rurą? Pole dance to połączenie kilku rodzajów aktywności fizycznej, podczas której pracują wszystkie partie mięśni. Trening jest więc bardzo efektywny. Tancerze pole dance, wśród których znajdziemy nie tylko kobiety ale również mężczyzn, starają się odkleić łatkę związaną ze striptizem i nocnymi klubami. Potocznie zwany taniec na rurze należy do dyscyplin sportowych a nawet ma szansę znaleźć się wśród dyscyplin olimpijskich. Pole dance pozwala zaprezentować akrobatyczne triki i skomplikowaną choreografię. Pokazuje jak wytrzymałe i piękne jest ludzkie ciało. W Polsce powstaje coraz więcej sal treningowych, gdzie pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów można ćwiczyć pole dance. Trening na rurze jest wytrzymałościowy, więc gwarantuje duże wysiłek ale także spektakularne efekty. Bez wątpienia warto przyjrzeć się nieco bliżej zaletom tego tańca. Choć pole dance nie jest sportem dla każdego, coraz więcej kobiet uczęszcza na tego typu zajęcia, które pomagają nie tylko wysmuklić ciało ale przede wszystkim sprawiają wiele przyjemności.

Zalety tańca na rurze

Każdy sport ma swoje wady i zalety. My skupimy się na tych najlepszych stronach tańca na rurze, który jak się przekonamy, może przynieść nam wiele zdrowotnych korzyści. Ćwicząc na rurze zyskujemy zwinność. Wygimnastykowane ciało porusza się inaczej. Szybko znikają problemy z kręgosłupem, bóle pleców i mięśni. Ciało zostaje pięknie wymodelowane. Ćwiczenia na rurze to porządny wysiłek fizyczny, więc z pewnością zrzucimy kilka kilogramów. Rura to wspaniały przyrząd, który pomaga na nasze stawy. Dzięki skomplikowanym ruchom aktywizujemy całe ciało. Zwiększa się ruchomość stawów i spada ryzyko osteoporozy, co jest niezwykle istotne w przypadku kobiet. Pole dance to także angaż wszystkich mięśni, co pozytywnie oddziałuje na przepływ krwi i pracę serca. O ile taniec na rurze nie jest wskazany kobietom w ciąży, przed jej planowaniem warto wzmocnić mięśnie pleców i brzucha. taniec na rurzeTreningi na rurze przygotują ciało do porodu, a w trakcie ciąży zapomnimy o bólu pleców. Ten rodzaj sportu działa odstresowująco. Oddając się ćwiczeniom taneczno-akrobatycznym nasz organizm wytwarza endorfiny, przez co poprawia się nasze samopoczucie. Czujemy się lepiej i czerpiemy przyjemność z aktywności fizycznej.

Pole dance to bardzo widowiskowy sport. Taniec na rurze robi ogromne wrażenie na osobach, które obserwują gimnastyczne zmagania. Ludzkie ciało potrafi czynić niesamowite rzeczy, o czym świadczą mistrzowie w pole dance. Zajęcia z tańca na rurze to okazja nie tylko do wymodelowanie swojego ciała i wyćwiczenia mięśni, ale także do pozbycia się kompleksów i odzyskania wiary we własne możliwości.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Pole Dance to bardzo widowiskowy sport.Lubię oglądać tańczących na rurze.Mają piękne ,wysportowane ciało.Poruszają się z gracją,z elegancją.,Pole Dance to nie tylko sport,taniec dla kobiet.Także mężczyźni ćwiczą na rurze.

majra2601

6 lat temu

Pole Dance to znakomita odskocznia od szarej rzeczywistości, Tancerki oraz tancerze potrafią wykonywać niesamowite układy na rurze, które nie jednej osobie zaimponowały i odebrały mowę. Osobom tańczącym na rurze już w dużym stopniu udało się odkleić łatkę związaną ze striptizem i nocnymi klubami, co zresztą widać po tym jak popularny stał się ten sport. Teraz to już nie jest powód do wstydu a wręcz do chwalenia się tym. W końcu aby wykonać jakiś układ trzeba być do tego dobrze przygotowanym. Częste mordercze treningi powodują, że nie jedna kobieta spogląda z zazdrością na koleżanki, które uprawiają tą dyscyplinę 😉 Sama chętnie bym spróbowała takiego tańca na rurze. Kto wie, może koleżanki w przyszłości na wieczorze panieńskim zabiorą mnie na taki trening? 😀 Na pewno nie byłabym rozczarowana 😀

Mindi

6 lat temu

Ten sport robi się coraz bardziej popularny. W mojej miejscowości także są takie zajęcia. Od znajomej, która ćwiczt taniec na rurze, wiem, że trzeba mieć dobrą kondycję. Na początku jest trudno, miała siniaki na udach. Ale z czasem jest łatwiej i ma teraz wielką satysfakcję. Lubię ogladać taniec na rurze w telewizji, piękne widowisko. Sama jednak nie zdecyduję się na taki wyczyn 🙂 Nie mam takiej kondycji.

filodendron 2

6 lat temu

Widziałam kiedyś otyłą dziewczynę w tańcu na rurze i pięknie tańczyła,czyli jest to sport nie tylko dla szczupłych .Ja już chyba sobie nie dam rady , bo jestem za mało wygimnastykowana 🙂

Zostaw komentarz