Fitness

Płaski brzuch na lato

płaski brzuch na lato

Odliczasz dni do urlopu, ale ulubione bikini nie prezentuje się już tak dobrze jak rok temu? Płaski brzuch to marzenie niejednej kobiety, dlatego w pełni sezonu wakacyjnego podpowiadamy, jak uzyskać płaski brzuch na lato!

Płaski brzuch – czy to możliwe?

Nawet bardzo szczupłe kobiety narzekają na wygląd brzucha. Wystający brzuch nie jest więc problemem tylko kobiet z nadwagą. Wygląd tej partii ciała, może być wynikiem ciąży, stresu czy niezdrowej diety lub zmian genetycznych. Przyczyny mogą być różne, co nie oznacza, że płaski brzuch ma pozostawać tylko w sferze marzeń. Lato to czas, kiedy znacznie chętniej i częściej odsłaniamy swoje ciała, chociażby na plaży czy basenie. Wtedy wystający brzuch staje się dla wielu osób powodem do kompleksów lub rezygnacji z urlopu. Płaski brzuch na lato? Nic trudnego, z odpowiednimi ćwiczeniami szybko zyskamy wymarzoną figurę, która w bikini będzie prezentować się nieziemsko.

Regularne ćwiczenia na płaski brzuch

Nie potrzeba godzin morderczych treningów, by mieć płaski brzuch na lato. Wystarczą regularne ćwiczenia, które wymodelują dane partie ciała. Cały sekret skutecznych ćwiczeń polega na ich stopniowym zwiększaniu ilości powtórzeń. Dzięki temu organizm może przyzwyczaić się do treningu. Ćwiczenia nie trwają dłużej niż kilka czy kilkanaście minut, więc każda, nawet najbardziej zapracowana kobieta znajdzie na nie czas. To idealna propozycja dla amatorów sportu, którzy nigdy nie przekroczyli progu siłowni.

Idealny trening na mięśnie brzucha

Trening na płaski brzuch składa się z trzech odpowiednio dobranych ćwiczeń. W pierwszym tygodniu wykonujemy 2 serie, po 8 powtórzeń. W kolejnym, zwiększamy tylko ilość serii, do 3, utrzymując taki poziom. Przy trzecim i czwartym tygodniu wykonujemy kolejno po 12 i 18 powtórzeń. Pierwsze ćwiczenie polega na położeniu się na plecach na podłożu. Następnie przybliżam brodę do piersi, siadamy, wyciągając ręce do przodu. Kolejne ćwiczenie wymaga pozycji klęczącej. Wtedy rozkładamy ręce na boki o odsuwamy wyprostowaną lewą nogę na bok. Napinamy brzuch i wykonujemy skłon w prawo. Opieramy prawą dłoń na podłodze i staramy się wytrzymać chwilę w takiej pozycji. Następnie ćwiczenie powtarzamy także na drugiej stronie ciała. Przy ostatnim ćwiczeniu układamy się na plecach, podkładamy dłonie pod głowę i uginamy kolana na wysokości bioder, tak by łydki były ustawione równolegle do podłogi. Przyciągamy ugięty łokieć do kolana, prostując przeciwległą nogę. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie.

płaski brzuchTaki zestaw ćwiczeń najlepiej wykonywać przez miesiąc. Dla lepszych efektów treningu, warto zadbać o zdrową dietę i pozytywne nastawienie. Dawka motywacji oraz determinacji pomoże nam zrzucić zbędny tłuszczyk, pokazując piękny płaski brzuch.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

linea

6 lat temu

Ostatnio zaczęłam dbać o siebie, swoją kondycję i staram się jak najczęściej ćwiczyć mięśnie brzucha. Jak sobie o tym przypomnę to nawet podczas siedzenia przy biurku poświęcam minutke na takie ćwiczenia.
Ale co z tego skoro cokolwiek zjem to wywala mi brzuch – to jakaś syzyfowa praca 😉

Emilly27k

7 lat temu

Pati niestety trzeba się pomęczyć ćwiczyć z przerwami. Na drugi dzień mięśnie bolą i odczuwa się go. Oczywiście jak ma się trenera osobistego wówczas ćwiczenia są łatwiejsze do wykonania.

pati25

7 lat temu

Płaski brzuch to marzenie kobiety.Wystarczy się troszkę pomęczyć z ćwiczeniami.Te proponowane ćwiczenia włączę do zestawu moich ćwiczeń

Emilly27k

7 lat temu

Nie zawsze płaski brzuch ładnie się prezentuje. Ćwiczeń wystarczy kilka i już wyglądamy o niebo lepiej.

Zostaw komentarz