w świątecznym klimacie

Świąteczny klimat już na dobre rozpoczął się w stacjach muzycznych. Wyjątkowe playlisty zachęcają, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt już w listopadzie. My również przygotowaliśmy własną listę hitów, w świątecznym klimacie. Być może nie znacie tych piosenek lub samych wykonań. Posłuchajcie i przekonajcie się, jak mogą brzmieć święta!

Limboski – Mięta

Singiel z grudnia 2016 Mięta to świąteczna propozycja grupy Limboski. Zespół liczy już 10 lat, choć nie może pochwalić się zbyt wielką dyskografią. Zapewne utwory zespołu Limboski kojarzycie z radiowych stacji. Utwór Mięta to piosenka z przekazem, który dzięki charakterystycznemu stylowi śpiewania wokalisty, jest ciekawą propozycją. Na uwagę zasługują fantastyczne chórki. Tak nietuzinkowe piosenki w świątecznym klimacie nie są oklepane, więc śmiało możemy dodać je do listy świątecznych przebojów.

Tom Odell – Spending All My Christmas With You

Tom Odell to zdolny wokalista pochodzący z Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że jego znany singiel Another love pokrył się platyną w wielu krajach. Odell wypuścił także świąteczny hit. Spending All My Christmas With You to piosenka o błędach i obietnicy, spędzenia następnych świąt z ukochaną osobą. Niesamowity wokal i melodia tworzą spójną kompozycję, która idealnie podkreśla świąteczny klimat. Nie brakuje oczywiście tematu miłości, a przecież to o nią chodzi i to nie tylko w święta.

Lady Gaga & Joseph Gordon Levitt – Baby, It’s cold outside

W latach 50. słynne słowa śpiewał Dean Martin. W roku 2013, w świątecznym show Muppetów mogliśmy zobaczyć niezwykły występ, równie oryginalnego duetu. Lady Gaga wraz z aktorem Josephem Gordonem Leviitt’em wykonała jeden z najbardziej charakterystycznych świątecznych hitów – Baby, It’s cold outside. Na zewnątrz zimno, więc niech rozgrzeje was czerwień sukienki Gagi i urok jej głosu.

Enej – Zagubiony

Tegoroczna nowość i pretendent do świątecznego, w dodatku polskiego hitu. I choć utwór nie nawiązuje w swoim tekście do świąt, to idealnie oddaje ich klimat. Zagubiony to piosenka o zagubieniu we współczesnym świecie. O braku miłości, potrzebie ciepła. W święta powinniśmy zastanowić się nad tym, co dla nas najważniejsze, a Enej robi to w sposób doskonały. Do tego pomysłowy klip. Gwarantujemy, że ta piosenka zagości u Was na dłużej.

Ed Sheeran – Perfect

Kolejna nowość i to od samego Eda Sheerana. Każdy jego utwór robi furorę na rynku muzycznym, więc i tym razem nie może być inaczej. Piosenka o kobiecie i miłości, aczkolwiek z iście zimowym obrazkiem w tle. Romantyczna ballada, idealna na świąteczny czas. Polecamy szczególnie wersję z teledyskiem. Marzymy, by dla nas też ktoś napisał tak piękną piosenkę.

 

Katarzyna Antos

5 KOMENTARZE

  1. Odsłucham sobie wieczorem, bo teraz nie bardzo mogę. A moją ulubioną świąteczną piosenką niezmiennie pozostaje “All I want for Christmas” 🙂

  2. Nie otwiera mi się artykuł na temat świątecznych reklam. Ktoś jeszcze ma problem? Za każdym razem gdy próbuję go otworzyć, to wyświetla się tylko logo DK

  3. Wydaje mi się, że może to wina przeglądarki bo ja nie mam kłopotu z otworzeniem strony, wszystko wyświetla mi się doskonale, tak samo jak kilka dni temu gdy pierwszy raz czytałam i słuchałam załączonych piosenek.
    Najbardziej podoba mi się piosenka Eda Sheerana “Perfect” 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ