Artykuły Moda

Pierścionki zaręczynowe z diamentem – klasyka i awangarda

Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Grafika dostarczona przez partnera

Najchętniej wybierane pierścionki zaręczynowe to połączenie szlachetnego metalu z diamentem. Do niedawna zdecydowanie największą popularnością cieszyły się modele wykonane z żółtego złota, dziś coraz częściej zastępuje je złoto białe lub tzw. kolorowe.

Żółte złoto i diament – połączenie ponadczasowe

Mimo że żółte złoto ustępuje nieco pola innym odcieniom tego szlachetnego metalu, to jednak pierścionki zaręczynowe z żółtego złota w połączeniu z diamentem, ciągle stanowią najczęściej poszukiwaną opcję. Niewątpliwie na korzyść żółtego złota świadczy długa tradycja, a także sięgające setek lat wstecz przekonanie o wartości żółtego kruszcu. Za klasycznym złotem w zestawieniu z diamentami przemawia także doskonała współgra kolorów metalu i kamienia. Połączone razem prezentują się pięknie, szlachetnie i okazale.

pierścionki zaręczynowe z żółtego złota

Grafika dostarczona przez partnera

Białe złoto z diamentami – chłodne i eleganckie

Żółte złoto, choć piękne, nie zawsze dobrze współgra z odcieniem skóry. Są panie, na palcach których klasyczny, złoty pierścionek wygląda doskonale, jednak są i takie, których dłonie znacznie lepiej prezentują się, kiedy włożą biżuterię w chłodnej tonacji. To właśnie z myślą o tych kobietach jubilerzy zaczęli produkować pierścionki z białego złota. Nie ujmując szlachetności metalowi, biżuteria z białego złota podkreśla urodę kobiet, którym do twarzy znacznie lepiej w barwach chłodnych niż ciepłych.

Diament i i kolorowe złoto – mniej klasycznie, bardziej oryginalnie

Ciekawym połączeniem jest zestawienie diamentowego oczka z szyną (obręczą, na której osadzony jest kamień) z kolorowego złota. Takie pierścionki cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Najczęściej klienci pytają o złoto różowe, które nieco przypomina odcieniem miedź, jednak ma zdecydowanie chłodniejszy odcień. Do rzadkości należą jeszcze bardzo efektowne pierścionki z czarnego złota – awangardowe i ciekawe. Warto się nimi zainteresować, zwłaszcza w przypadku pań, które lubią nowości.

Pierścionek w zestawie z przyszłą obrączką

Żółte, białe, kolorowe… Kupując pierścionek zaręczynowy, zawsze warto pomyśleć o obrączce. Większość kobiet po ślubie pozostawia na palcu pamiątkowy pierścionek zaręczynowy, jedynie dokładając obrączkę. Dlatego bardzo ważne jest, żeby pierścionek współgrał z przyszłą obrączką. 

Najbezpieczniejsze jest zestawienie ze sobą jednakowych kolorów – decydując się na przykład na żółte złoto w przypadku obrączki, warto kupić pierścionek w tym samym kolorze. Takie połączenie będzie zawsze prezentowało się dobrze i ponadczasowo, a przecież zarówno obrączkę, jak i zaręczynowy pierścionek kupujemy na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *