Uroda Zadbaj o ciało

Pielęgnacja skóry latem

pielęgnacja skóry

Lato wymaga od nas nieco innej pielęgnacji, niż w pozostałe pory roku. Większe promieniowanie zagraża zdrowiu naszej skórze i tym samym naszej atrakcyjności, dlatego musimy szczególnie zadbać o jej wygląd. Na czym powinna polegać pielęgnacja skóry latem?

Pielęgnacja skóry

Piękna pogoda za oknami wprawia nas w dobry nastrój. Mimo tego, że nadaje skórze złocisty blask, nie do końca jej służy. Nadmierne opalanie przyczynia się do powstawania podrażnień i przebarwień skóry. Niesie także ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, takich jak czerniak. Pielęgnacja skóry jest niezbędna, by zachować jej młody i zdrowy wygląd na długie lata. Bez właściwych kosmetyków i zabiegów, nasza skóra nigdy nie będzie prezentować się idealnie. Pielęgnację powinniśmy dostosować nie tylko do rodzaju cery, ale także do warunków atmosferycznych i danego klimatu.

Pielęgnacja skóry latem

Nadmorski wiatr, woda czy gorące słońce – z takimi czynnikami lato z pewnością będzie udane. Nie możemy zapominać, że pogoda wpływa na stan naszej skóry. Latem słońce świeci mocniej a my spędzamy więcej czasu na dworze, wylegując się na plaży. Skóra wymaga wtedy określonej pielęgnacji, polegającej przede wszystkim na jej nawilżeniu i ochronie przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym . Słońce mocno wysusza skórę, do tego dochodzą otarcia od piasku czy inne uszkodzenia skóry. Kilka sprawdzonych sposobów ułatwi nam codzienną pielęgnację skóry, dzięki czemu będzie ona wyglądać latem pięknie i zdrowo.

Nawilżenie skóry

Sucha skóra latem to problem wielu osób. W pozbyciu się kłopotu pomogą nam kosmetyki nawilżające. Dobry balsam do ciała i krem do twarzy to podstawa. Krem do twarzy nakładamy rano i wieczorem, aby nasza cera miała zapewniony właściwy poziom nawilżenia. Kosmetyk odżywi także skórę muśniętą słońcem czy suchą od wiatru. Balsam do ciała przyda się w letnie dni. Na opaloną skórę najlepiej aplikować balsam lekko chłodzący, ale jednocześnie nawilżający i przedłużający opaleniznę. Skóra na dłużej zachowa piękny kolor, będzie miękka i gładka w dotyku. W letnie dni znacznie częściej depilujemy nasze ciało, dlatego do takich zabiegów także warto wybierać produkty nawilżające. Praktycznym rozwiązaniem jest depilacja kremami. Maszynki mogą podrażnić suchą skórę a krem do depilacji pozostawi skórę jedwabiście gładką na długi czas.

Ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna w letni czas. Nadmierne promieniowanie bardzo szkodzi skórze i niesie ryzyko rozwoju nowotworów. Przed każdym wyjściem z domu powinniśmy zaaplikować na odsłonięte ciało kosmetyk z filtrem ochronnym. Wysokość filtra dobieramy do rodzaju cery i tego, jak szybko się opalamy. Osoby ze skłonnością do alergii skórnych i podrażnień, powinny sięgać po wysokie filtry. Jeśli latem nie możemy zrezygnować z makijażu, anie chcemy nakładać na twarz kilka warstw kosmetyków, postawmy na krem BB z filtrem lub lekki podkład, który taki filtr posiada. Unikniemy przebarwień i podrażnień skóry.

pielęgnacja skóry latemSkóra to nasza tarcza ochronna. Każde jej uszkodzenie zmniejsza jej funkcje, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest ważnym aspektem. W letni czas nie możemy zapominać o podstawowych zabiegach, które nie tylko sprawią, ze będziemy wyglądać pięknie i promiennie, ale zdrowo oraz młodo.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

sawaa

7 lat temu

Latem u mnie jest to samo, bardziej mam suchą skórę niż w inne pory roku. Codziennie wmasowuję masło z oeparola hydrosense, chyba w sumie nie miałam lepszego balsamu, który tak dobrze radziłby sobie z moja suchą skórą, szczególnie na nogach i rękach 🙂

pati25

7 lat temu

Lato wyymaga szczególnej pielęgnacji naszej skóry.Przydatne rady dzięki którym skóra będzie piękna.Powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowienie letnie kosmetyki

Zostaw komentarz