Zdrowie

Operacje redukujące biust – kiedy warto z nich skorzystać?

Operacje redukujące biust

01Mogłoby się wydawać, że duży biust, który stanowi niedoścignione marzenie wielu kobiet, to prawdziwy prezent od natury. Przyzwyczaiłyśmy się do przekazu medialnego, który głosi, że im większe piersi, tym lepiej. W końcu mężczyznom najbardziej podobają się aktorki i piosenkarki, które mają powiększony biust. Tymczasem panie, które natura obdarzyła obfitymi piersiami, coraz częściej decydują się na operacje redukujące biust.

Duże piersi to nie tylko piękny wygląd, ale też problemy

Media często lansują wzorce kobiecego piękna, które nie przystają do realiów. Wiele kobiet, które natura obdarzyła sporymi piersiami, każdego dnia odczuwa dyskomfort. To, co z pozoru wydaje się niesamowitym prezentem od losu, w rzeczywistości stanowi spore obciążenie dla kręgosłupa i utrudnia swobodne poruszanie. Wraz z upływem lat, stan ten doprowadza do znacznego opadnięcia piersi i rozciągnięcia jej skóry a także przyczynia się do powstania choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Na jakie dolegliwości skarżą się kobiety ze zbyt obfitym biustem?

Na operacje redukujące biust na ogół decydują się właścicielki bardzo dużego biustu, ciężar piersi powoduje bowiem u nich dolegliwości bólowe ramion i kręgosłupa.  Sporej wielkości sutki utrudniają też zachowanie pełnej aktywności fizycznej. Kobiety obdarzone bardzo dużym biustem nie mogą wykonywać wielu ćwiczeń i swobodnie uprawiać sportów jak choćby bieganie.  Sporej wielkości piersi nastręczają też trudności w codziennej pielęgnacji.  Wiele pań skarży się na otarcia i odparzenia skórne pod piersiami oraz w miejscach, gdzie ciało ma kontakt z ramiączkami stanika. Latem dochodzi do tego jeszcze problem odparzeń biustu i nawracających infekcji grzybiczych okolicy fałdu podpiersiowego.  Zbyt duży biust może też rzutować negatywnie na sen, przyczyniając się do jego przerwania wskutek napadów duszności wywołanych przez ucisk na klatkę piersiową.

Na czym polega zabieg podnoszenia piersi i kiedy warto go wykonać?

Dużą popularnością cieszy się też zabieg podnoszenia biustu, zwany mastopeksją.  To doskonałe rozwiązanie dla pań, które przez ciążę, karmienie piersią, upływający czas czy nadmierny rozmiar biustu, zmagają się z opadaniem sutków. Zabieg podnoszenia biustu pozwala poprawić jego kształt, z jednoczesnym zmniejszeniem rozmiaru kompleksu brodawka-otoczka. W sytuacji, gdy pacjentka skarży się na zbyt duży biust, wykonuje się redukcję piersi połączoną z ich plastyką i podniesieniem. Natomiast w przypadku, gdy kobieta ma małe lecz opadające piersi, zabieg podnoszenia biustu można połączyć z wszczepieniem odpowiednio dobranego implantu. Zabieg mastopeksji pozwala uzyskać atrakcyjniejszy kształt piersi, jednocześnie z pomocą tego popularnego zabiegu chirurgicznego uzyskujemy napiętą, jędrną skórę sutków. Efekt ten poprawia samopoczucie kobiet i podwyższa ich samoocenę, która często mocno ucierpiała w wyniku zmian w wyglądzie ich biustu.

Co warto wiedzieć o operacji podnoszenia biustu i jego redukcji?

Operacje podniesienia biustu i jego redukcji to rozległe zabiegi chirurgiczne, trwające niekiedy nawet 5 godzin. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu lekarzy z kliniki Timeless są one bezpieczne a przywiązywanie szczególnego nacisku na dobór odpowiedniej, spersonalizowanej techniki operacyjnej, umożliwia uzyskanie zadowalających rezultatów.

Jak każde ingerencje chirurgiczne, mastopeksja jak i operacja redukcji biustu pozostawiają blizny, zazwyczaj występują one dookoła otoczki i pod nią biegnąc pionowo w dół do fałdu podpiersiowego. Dzięki nowoczesnym technikom operacyjnym z reguły udaje się zapobiec powstawaniu  blizny poziomej w fałdzie podpiersiowym.  Początkowo blizny pooperacyjne mogą wydawać się mocno widoczne. Wynika to jednak z mechanizmu gojenia ran u ludzi. Z upływem czasu estetyka blizn ulega znacznej poprawie. Stosując się do protokołu pielęgnacji blizn pooperacyjnych Kliniki Timeless, po okresie około 6 miesięcy estetyka blizn jest bardzo dobra, co z reguły czyni je niemal niewidocznymi. U kobiet palących papierosy wzrasta ryzyko gorszego gojenia się ran i rozleglejszych blizn.

Na czym polega konsultacja lekarska przed zabiegiem?

W Klinice Timeless przykłada się szczególną wagę do uzyskania jak najlepszych wyników leczenia. Dlatego też podczas konsultacji chirurg plastyczny dokonuje szczegółowej analizy warunków anatomicznych zarówno samych piersi jak i tułowia. Kluczowe jest również poznanie gustu i oczekiwań pacjentki. Kształt czy stopień opadania piersi, proporcje poszczególnych części ciała, poziom wiotkości skóry czy stopień asymetrii klatki piersiowej, preferencje pacjentki to tylko niektóre czynniki które należy uwzględnić przy wyborze spośród wielu istniejących technik operacyjnych tej najbardziej optymalnej. Nie istnieje uniwersalna metoda dla wszystkich przypadków przerośniętych piersi. Dlatego, tak ważne jest ustalenie spersonalizowanego planu leczenia czemu służy wizyta konsultacyjna u lekarza specjalisty. Dodatkowo, chirurg udziela odpowiedzi na trapiące pacjentkę pytania związane z leczeniem operacyjnym.

Jakie badania należy wykonać przed operacją podnoszenia i redukcji biustu?

Przed przystąpieniem do operacji chirurg zleca przeprowadzenie szeregu badań, w tym mammografii lub USG piersi, prześwietlenia klatki piersiowej, EKG, badań krwi oraz moczu.  Kobiety palące na dwa tygodnie przed operacją powinny rzucić papierosy. Lekarz poinformuje cię też o suplementach diety i lekach, których nie należy zażywać przed zabiegiem. Poda też szczegóły dotyczące diety, którą należy stosować przed zabiegiem.

Ile trwa zabieg redukcji biustu?

Zarówno operacja redukcji biustu, jak i mastopeksja są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym.  Zabieg podnoszenia biustu  trwa z reguły 2-3 h, natomiast operacja redukcji biustu 3-4 h. Po operacji będziesz nosić specjalny stanik sportowy 24 h na dobę przez okres 6 tygodni. Dodatkowo, przez pierwsze 2 tygodnie konieczna jest ochrona ran operacyjnych opatrunkami.  Tuż po zabiegu możesz skarżyć się na opuchnięcie i bolesność piersi, istnieje także prawdopodobieństwo pojawienia się drobnych siniaków.  Dolegliwości te u większości kobiet nie należą do nasilonych, zazwyczaj ustępują po zażyciu doustnych środków przeciwbólowych.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegach?

Szwy zdejmuje się po upływie 2 tygodni.  W związku z tym, iż gojenie jest procesem rozłożonym w czasie, do pełnej aktywności można powrócić po 2-3 tygodniach.  Przed ich upływem nie należy podnosić ciężkich rzeczy. Natomiast uprawianie sportu nie jest wskazane przez pierwszy miesiąc od operacji. Początkowo piersi mogą sprawiać wrażenie twardszych, a blizny pomarszczonych, jednak z czasem sutki odzyskają dawną miękkość, a blizny ulegną wygładzeniu.  Proces ten może jednak trwać nawet kilka miesięcy.

Klinika Timeless oferuje szeroki wybór zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, dermatologii estetycznej, chirurgii onkologicznej i ogólnej. W Timeless najwyższą jakość usług zapewniają najlepsi specjaliści pod kierownictwem utytułowanego chirurga, onkologa i naukowca – doktora Janusza Jaworowskiego. Doświadczony personel gwarantuje pewność podejmowanych decyzji i bezpieczeństwo w trakcie zabiegów.

W Klinice Timeless wykonywane są zarówno standardowe zabiegi, jak i najbardziej skomplikowanych operacje. Każdy Pacjent może liczyć na indywidualne traktowanie i zrozumienie. Zespół Kliniki Timeless na co dzień dba o jakość wykonywanych zabiegów, a we współpracy z najlepszymi ośrodkami uniwersyteckimi, prowadzi badania naukowe nad komórkami macierzystymi i opracowuje autorskie techniki chirurgii rekonstrukcyjnej.

W celu poznania szczegółów oraz wyceny konkretnego zabiegu zapraszamy na konsultację z jednym ze specjalistów.

Zapraszamy do Timeless – wyjątkowego miejsca, w którym każdy może zostać sobą.

W Klinice Timeless wykonywane są między innymi zabiegi redukcji piersi, podniesienia i korekty asymetrii piersi, plastyki brodawek. W celu poznania szczegółów oraz wyceny konkretnego zabiegu zapraszamy na konsultację z jednym ze specjalistów.

Więcej informacji nt. operacji redukcji biustu, zabiegów podnoszenia i modelowania piersi oraz implantów piersi, znajdziesz na stronie Kliniki Chirurgii Plastycznej Timeless: timeless.com.pl/piersi.

Timeless Chirurgia Plastyczna
ul. Gen. Romana Abrahama 18/322
03-982 Warszawa 
(+48) 508 713 484

Komentarze (6)

madryciara

1 rok temu

Czasem trzeba pomniejszyć biust, bo zbyt duży za mocno obciąża organizm.

iwona_s

1 rok temu

Dobrze, że dziś można skorygować wszelkie niedoskonałości:)

sondrina

1 rok temu

Moja kuzynka zmniejszała biust, bo miała przepuklinę.

jowitka

1 rok temu

Moja koleżanka ma duży biust i skarży się ciągle na bóle kręgosłupa.

lolita

1 rok temu

Czasem piersi rzeczywiście trzeba pomniejszyć ze względów zdrowotnych.

wiolka

1 rok temu

Ja bardziej kwalifikuje się na powiększanie, ale siostra ma za duży biust i boli ją kręgosłup.

Zostaw komentarz