Uroda

Olejki eteryczne i ich korzyści

Olejki eteryczne i ich korzyści

Olejki eteryczne to naturalne związki płynne, które występują w różnych częściach roślin – w łodygach, nasionach, korzeniach czy kwiatach. Olejki posiadają zazwyczaj piękny zapach a dodatkowo właściwości terapeutyczne, które odpowiednio wykorzystane mogą przynieść korzystne rezultaty zdrowotne. Na świecie istnieje około sto olejków eterycznych.

Olejki eteryczne – jak stosować?

Olejki eteryczne to substancje pozyskiwane z roślin, które w swoim składzie zawierają nawet kilkuset naturalnych związków. Olejki eteryczne są bardzo popularnymi substancjami stosowanymi w aromaterapii, która jest alternatywną dziedziną terapeutyczną. Olejki eteryczne są używane od zarania dziejów.

Olejki Jak używać olejków eterycznych?

Są trzy sposoby bezpiecznego używania olejków eterycznych – miejscowo na ciało, poprzez inhalację w ramach aromaterapii. Istnieją olejki eteryczne które można również spożywać, czyli stosować wewnętrznie.

Właściwości olejków eterycznych

Olejki eteryczne posiadają szereg korzyści terapeutycznych, niektóre wykazują działanie antyseptyczne, antybakteryjne, antygrzybiczne, wykrztuśne czy też wspierające poprawę nastroju lub poprawiające jakość snu.

Właściwości olejków eterycznych
Które olejki będą najlepsze

Ogólna zasada jest taka – najlepsze olejki to takie które nie zawierają sztucznych dodatków chemicznych i domieszek syntetycznych. Olejki powinny być w pełni naturalne, dzięki czemu ich wpływ oraz siła oddziaływania na organizm będzie największa. Poza tym, nie powinniśmy wdychać sztucznych olejków gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Jednym z najbardziej uznanych producentów olejków eterycznych na świecie jest firma doTERRA. W ofercie olejków eterycznych doTERRA znajdziemy naturalne olejki (np. rozmaryn, dzika pomarańcza czy drzewo herbaciane) oraz inne produkty, takie jak kosmetyki czy suplementy diety. Olejki doTERRA będą doskonałym wyborem dla osób które dopiero zaczynają przygodę z aromaterapii oraz tych bardziej doświadczonych.

Olejki eteryczne i zasady bezpieczeństwa

Podczas stosowania olejków należy pamiętać, aby nie nakładać olejków na wrażliwe miejsca na ciele, takie jak uszy, nos czy inne miejsca które posiadają błonę śluzową. Zawsze czytajmy etykiety na opakowaniu. Niektóre olejki są fotoczułe, po nałożeniu na skórę należy unikać kontaktu ze słońcem przez 24-48 godzin. Ważne jest, aby dzieci nie miały dostępu do olejków eterycznych, bez nadzoru osób opiekunów.

Artykułu powstał we współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA – https://sklep-olejki.pl

Komentarze (5)

julita

4 tygodnie temu

Z olejkami eterycznymi trzeba postępować bardzo ostrożnie, bo mogą podrażniać skórę.

verka

4 tygodnie temu

Olejki eteryczne mają wiele zalet, ale trzeba z nimi też uważać, aby nie nabawić się podrażnienia.

angela

1 miesiąc temu

Ja uwielbiam korzystać z dobrodziejstw olejków eterycznych.

kalina

1 miesiąc temu

Olejki eteryczne mają wiele zalet, ale trzeba uważać, aby nie podrażnić sobie nimi skóry.

vicky

1 miesiąc temu

Olejki eteryczne potrafią odstraszać owady.

Zostaw komentarz