Seks

O tych rzeczach nie powinnaś rozmawiać po seksie

O tych rzeczach nie powinnaś rozmawiać po seksie

Seks to szansa na zbliżenie się do partnera i okazanie mu swojego uczucia. Sprzyja budowaniu bliskości. Jednak czas po zbliżeniu nie jest dobry na poważne rozmowy. O tych rzeczach nie powinnaś rozmawiać po seksie.

Nie krytykuj jego umiejętności

Nikt nie lubi być krytykowany w sferze związanej z seksualnością. Takie komunikaty szczególnie bolą, gdy są wypowiadane tuż po stosunku. Nie bądź dla niego surowa, bo przecież każda kobieta jest inna. To, co robi w łóżku, innym paniom mogłoby się spodobać. Dlatego jeśli następnym razem chcesz go przekierować na nieco inne tory, stosuj przekaz pozytywny. Np. lubię, gdy tak delikatnie muskasz moje piersi. To dobre rozwiązanie, gdy na ogół je dość mocno szarpie. On zapewne nie ma złych intencji, tylko niekoniecznie wie, czego od niego oczekujesz.

Nie krytykuj jego ciała

Kobiety uwielbiają mówić swoim partnerom po seksie, że powinni wrócić do treningu na siłowni. Powstrzymaj się od takich złośliwych komentarzy. Przecież sama nie chciałabyś usłyszeć, że jesteś za gruba, masz obwisłe lub za małe piersi.

Nie kłóć cię

To jest dobry moment do budowania bliskości poprzez czułość, a nie do wykłócania się o spuszczanie deski w toalecie czy wyjazd do jego mamy.  Nic nie psuje tak atmosfery jak powracanie do konfliktów w fazie, gdy on jest zrelaksowany po orgazmie. Mężczyzna poczuje się tylko mocno zaatakowany.

Nie porównuj

Nie mów mu, że jest gorszy od twojego eks, bo tamten potrafił bisować. Przecież sama nie chciałabyś usłyszeć czegoś podobnego z ust partnera. Czułabyś się źle z tą wiedzą. Dlaczego więc jemu wyrządzasz przykrość?

Nie manipuluj

Kobiety często traktują seks jako kartę przetargową, dzięki której coś wymuszą na mężczyźnie, np. przeprowadzkę, zakup nowego samochodu etc. Tymczasem to kiepski pomysł. Seks powinien płynąć z twojego wnętrza, a nie czystej kalkulacji.

Nie rozmawiaj o statusie związku

Kobiety sądzą, że jak pójdą do łóżka, a potem zapytają o związek, to usłyszą magiczne słowo: tak. Nic bardziej mylnego. Dla niego to może być czysty seks. Jeśli chcesz związku, to porozmawiaj o statusie relacji, zanim dojdzie między wami do zbliżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *