Artykuły Moda

O czym warto pamiętać, wybierając sukienkę na andrzejki?

Przed nami andrzejki, czyli noc pełna magii, podczas której chcemy wyglądać zjawiskowo i świetnie się bawić. To właśnie z myślą o szykujących się imprezach sieciówki wypuściły eleganckie kreacje. O czym warto pamiętać, wybierając sukienkę na andrzejki

Przed nami andrzejki, czyli noc pełna magii, podczas której chcemy wyglądać zjawiskowo i świetnie się bawić. To właśnie z myślą o szykujących się imprezach sieciówki wypuściły eleganckie kreacje. O czym warto pamiętać, wybierając sukienkę na andrzejki?

Cekiny i nić metalizowana mogą drapać

W sklepach aż roi się od sukienek z cekinami i nicią metalizowaną. Te bowiem pięknie połyskują i tym samym wyglądają szalenie efektownie. Niestety, cekiny i nić metalizowana mogą drapać. Gdy tego typu błyskotki znajdują się pod pachami, dyskomfort masz gwarantowany. Warto zastanowić się, czy chcesz się poświęcać dla efektu. Owszem, takie kreacje mają swój urok, ale brak wygody to cena, którą musisz zapłacić za świetny look.

Sukienka bez ramiączek może spadać

W sklepach można też spotkać kreacje bez ramiączek. To rodzi dwa problemy. Po pierwsze, musisz kupić kreację idealnie dopasowaną, która sama nie będzie ci spadać podczas tańca. Po drugie, potrzebujesz do niej dobrze dopasowanego stanika z odpinanymi ramiączkami. Biustonosz nie może być za luźny w obwodzie, bo zacznie się zsuwać w kierunku brzucha, powodując ogromny dyskomfort.

Obcisła sukienka może krępować ruchy

Obcisłe sukienki eksponują wszystkie nasze atuty – krągły biust, pośladki i wcięcie w talii, ale też krępują ruchy. Nie są to kreacje, w których bez trudu przetańczysz całą noc. Chyba że dodatek elastanu będzie na tyle duży, iż kreacja nie będzie krępowała ruchów aż tak bardzo.

Zabudowana sukienka z poliestru grozi przepoceniem

Imprezowe sukienki to zazwyczaj kreacje wykonane z tkanin syntetycznych, przypominających foliową reklamówkę. Wiele z nich ma tak gęsty splot, iż nie przepuszcza zbytnio powietrza, a to w połączeniu z tańcem i długimi rękawami grozi przepoceniem.

Kreację dostosuj do lokalu, w którym będziesz się bawić

Jeśli idziesz na domówkę, nie ubieraj się jak na bal dziennikarza. Nikt poza tobą nie będzie miał na sobie tak eleganckiej kreacji, przez co będziesz odstawać od towarzystwa. Jeśli zabawa ma się odbyć w słabo ogrzewanym lokalu, lepiej, aby nie była zbyt mocno wykrojona. Warto też założyć pod nią nieco grubsze rajstopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *