Psychologia

Nieśmiały mężczyzna – jak go zdobyć?

nieśmiały mężczyzna

W naszej kulturze przyjęło się, że mężczyzna zawsze jest odważny i nie boi się żadnych wyzwań. Dlatego też to właśnie od niego oczekuje się, że podejdzie do kobiety i zagada do niej tak, jakby stanowiło to najprostszą rzecz na świecie. Tymczasem nieśmiały mężczyzna nie jest wcale zjawiskiem rzadko spotykanym. Okazuje się bowiem, że faceci wbrew pozorom mają spore obawy przed nawiązywaniem relacji z kobietami, zwłaszcza tymi, o których praktycznie w ogóle nic nie wiedzą. Jak zdobyć nieśmiałego mężczyznę?

Dlaczego mężczyzna nie wykazuje inicjatywy?

Zapewne wielokrotnie zastanawiałaś się, dlaczego mężczyźni, którzy wpadli ci w oko, w ogóle do ciebie nie podchodzą.  Odpowiedzi na to pytanie często poszukują atrakcyjne kobiety, więc sprawa wydaje się tym bardziej zagadkowa. Tymczasem wbrew obiegowej opinii mężczyźni wcale nie są obdarzeni większą odwagą od pań, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje damsko-męskie. On tak samo boi się ośmieszenia i kompromitacji jak ty. U  facetów ta sprawa wygląda jeszcze gorzej, ponieważ nie chcą, aby na uganianiu się za kobietami ucierpiało ich ego.  Im kobieta atrakcyjniejsza, tym więcej pytań kłębi się w męskiej głowie. Faceci boją się, że atrakcyjna blondynka, która wpadła im w oko, może mieć męża, narzeczonego lub tak często słyszy komplementy, że ich po prostu wyśmieje.

Nieśmiały mężczyzna może przypominać podrywacza

Kobiety często nie wiedzą, co sądzić o danym mężczyźnie. On jest przystojny i zadbany, wygląda na pewnego siebie, patrzy na mnie, ale nie podchodzi. Dlaczego to robi? Czy dostrzega w nas desperatkę, a może naśmiewa się z nas w głębi duszy, bo wyczuł, że mamy do niego słabość?  Kobieta w takiej sytuacji na ogół się peszy i wycofuje, a on, cóż, nie robi nic, by to zmienić.  Tak kończy się wiele znajomości mających potencjał na ciąg dalszy.

Jak poznać, czy on jest mną zainteresowany?

Panie, zresztą podobnie jak panowie, często mają problem z wyczuciem intencji drugiej strony. Nie wiedzą, czy on jest nimi niezainteresowany – w końcu w ogóle nie patrzy im w oczy, czy ucieka wzrokiem, dlatego że paraliżuje go nieśmiałość. Obie postawy można łatwo pomylić, ponieważ dają podobne symptomy.  Jak poznać, czy to nieśmiały mężczyzna czy facet, który nie szuka aktualnie partnerki?

Dlaczego mężczyzna nie robi pierwszego kroku?

Nieśmiały mężczyzna nie robi pierwszego kroku, bo nie zna twoich zamiarów. Boi się, że źle zareagujesz, gdy do ciebie podejdzie i zagada. Nie chce zostać odrzucony, ponieważ po każdej takiej sytuacji cierpi i trudno mu się pozbierać. Na szczęście wielu facetów zmienia swoją postawę, gdy damy im jasny sygnał, że pragniemy nawiązać znajomość. To może być ciepłe spojrzenie połączone z promiennym uśmiechem.  Niestety, niektórzy panowie są tak nieśmiali, że nawet wówczas brakuje im odwagi pozwalającej na nawiązanie znajomości.

Nieśmiały mężczyzna musi mieć pretekst, by do ciebie podejść. Tak, aby w przypadku odmowy usprawiedliwić się, że po prostu musiał cię o to zapytać. Niestety, rzadko zdarzają się takie sytuacje, w których pytania same rodzą się w naszej głowie i pozostają adekwatne do sytuacji. W rezultacie nieśmiali faceci rzadko przełamują swoje wewnętrzne bariery.

Inne gesty zdradzające jego zainteresowanie

On może także w zawoalowany sposób dawać ci do zrozumienia, że jest tobą zainteresowany.  Jeśli macie wspólnych znajomych, będzie ich wypytywał o ciebie albo głośno śmiał się w ich towarzystwie. Może też zabierać swoich kolegów w miejsca, w których często bywasz. W ich towarzystwie czuje się pewniej.

Jeśli mężczyzna jest nieśmiały, może mieć nawet problem z nawiązaniem kontaktu wówczas, gdy to my wychodzimy z inicjatywą. Gdy zaskoczysz go zwyczajną rozmową, on może odpowiadać ci półsłówkami. Nie oznacza to, że na pewno nie jest tobą zainteresowany. Wręcz przeciwnie, to może być efekt szoku i wrażenia, jakie na nim wywarłaś.

Nieśmiały facet – poznaj dwa typy skrytych w sobie mężczyzn

Istnieją dwa typy nieśmiałych mężczyzn. O ile niektórzy ewidentnie uciekają wzrokiem na widok kobiety, która im się podoba lub przyglądają się jej z ukrycia, co stanowi jeden z sygnałów, że czują się onieśmieleni. O tyle inni przypominają zadufanych w sobie playboyów. Są przystojni, modnie ubrani, inteligentni i elokwentni. Gdy spoglądamy im w oczy, nie uciekają wzrokiem, lecz wytrzymują kontakt wzrokowy. Niestety, nie podchodzą, nie rozmawiają, nie zapraszają na lody.  W takiej sytuacji kobiety są przekonane, że nie są dla mężczyzn wystarczająco atrakcyjne, że taki przystojny facet pragnie znaleźć się u boku prawdziwej seksbomby. Tymczasem jego pozorna pewność siebie to tylko złudzenie. On opanował do perfekcji pewne gesty, aby zerwać z wizerunkiem nieśmiałego mężczyzny. Być może zrobił to w związku z wykonywaną pracą. Niestety, on nie potrafi w życiu prywatnym wykazać inicjatywy w relacjach damsko-męskich. Zbyt mocno boi się odrzucenia.

Kiedy kobieta powinna przejąć inicjatywę?

Nieśmiały mężczyzna, który wygląda na spłoszonego, ma większe szanse zwrócić na siebie uwagę kobiet. Natomiast facet przypominający zapatrzonego w siebie playboya nieprędko znajdzie partnerkę. Kobiety bowiem wstydzą się same nawiązywać relacje damsko-męskie. Boją się, że może to zostać opacznie zrozumiałe i wyjdą na łatwe i zdesperowane. Tymczasem nieśmiały mężczyzna często otwiera się, gdy  to właśnie płeć piękna wyjdzie z inicjatywą. To nie musi być od razu szalone wyznanie, od którego nie ma odwrotu. Wystarczy zwykła rozmowa, „cześć” rzucone na ulicy, nawiązanie do wydarzeń na wspólnym osiedlu.

Jeśli czujesz, że on jest nieśmiały, spróbuj przejąć inicjatywę. Rób to jednak dyskretnie, by go nie spłoszyć i w razie czego móc wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji. Zagaduj go na neutralne tematy, przywitaj się z nim na środku ulicy. Każdy drobny gest topi niewidzialną bryłę lodu, która was od siebie oddziela.

Irmina Cieślik

Komentarze (5)

Ewelina

8 miesięcy temu

Wiem ze temat jest stary ale mam taki sam problem patrzy się ciągle na mnie takie jeden Michał ile razy przyjdę na pocztę on tam robi przy paczkach patrzy się uśmiecha nie podejdzie mówi też coś kolegą chyba bo słyszałam ich komentarze ostatnio zapytałam go o moją paczkę bo nie doszła jeszcze do mnie to mi się głęboko w oczy patrzył jak go pytałam zauważyłam też że robi się nerwowy jak jest gdzieś blisko mnie ale nie o coś czy na coś to bardzo miły facet grzeczny i spokojny i ciągle łapie go na podglądaniu mnie nie było dnia żebym jak poszła płacić rachunek czy wrzucić list do skrzynki zawsze go łapie na patrzeniu a czasem jak się spojrzy to ma takie słodkie oczy nie wiem o co chodzi

espada

1 rok temu

Najbardziej zabawne jest to gdy facet sie rumieni i jaka – to takie slodkie i nie moge powstrzymac smiechu. Kto by pomyslal ze faceci tacy bywaja…:-)

linea

2 lata temu

Jeśli kobieta jest bardziej odważna od mężczyzny i widzi nieśmiałe spojrzenia rzucane przez niego w jej stronę, to jak najbardziej powinna wykonać ten pierwszy krok. Taki mężczyzna może okazać się idealnym partnerem. Na pewno też stanie się bardziej odważny, gdy zobaczy że podoba się swojej wybrance. Czasami kobiety po prostu onieśmielają mężczyzn.
Sama dowiadywałam się, że jakiś mężczyzna nie odważył się do mnie zagadać, bo stwierdził od razu że taki ktoś jak on nie ma u mnie szans. Niektórzy mają zbyt mała wiarę w siebie… a często niesłusznie.

pati25

2 lata temu

Nieśmiali faceci są w społeczeństwie

Aneczka2015

2 lata temu

Nie jest łatwo być nieśmiałym mężczyzną 🙂

Zostaw komentarz