Artykuły Moda

Naszyjnik z krzyżykiem – jak dobrać?

Naszyjnik z krzyżykiem

Grafika dostarczona przez partnera

Naszyjnik z krzyżykiem to klasyczna forma biżuteryjna, pasująca do każdej eleganckiej stylizacji. Jak ją dopasować do różnych strojów na odmienne okazje? Jakiej wielkości krzyżyk w naszyjniku powinien być, by nie przesadzić z ostatecznym efektem? Do jakich dekoltów najlepiej pasować będzie naszyjnik zwieńczony ciekawą formą w kształcie krzyżyka? 

Naszyjnik z krzyżykiem – najlepszy dla wyzwolonych kobiet

Plotka głosi, że Gomułka, widząc aktorkę Kalinę Jędrusik na ekranie z pokaźnym dekoltem, na którym umieściła krzyżyk na łańcuszku, z wrażenia i złości wyrzucił telewizor przez okno. Efektownie zaprezentowany naszyjnik z krzyżykiem jednych może zachwycić, innych zbulwersować, choć wydawać się może, że purytańskie czasy mamy już zdecydowanie za sobą. Duże krzyżyki pasują do smukłej szyi i cienkich, ale wytrzymałych łańcuszków. Mniejsze krzyżyki idealnie przyozdobią dekolty nieco płytsze i szyje bardziej szerokie, niż smukłe. Oczywiście, łańcuszek nie jest jedynym rozwiązaniem, by zaprezentować krzyżyk na dekolcie. Bardzo popularne są także szerokie, często pozłacane lub posrebrzane obroże. Jest to idealna propozycja dla wszystkich kobiet, które mogą się pochwalić egzotyczną urodą i do tego mają bardzo długie szyje. Styl ten silnie nawiązuje do motywów afrykańskich. Przy takiej pomysłowej obroży krzyżyków może być nawet kilka, jeśli są drobne. Ozdoby tego typu wykonuje się nie tylko ze szlachetnych metali, ale również z drewna lub tworzyw sztucznych. Mają one stałe grono fanów. 

Naszyjnik z krzyżykiem – gładki czy z kamieniami?

Krzyżyki dopasowane do naszyjników mogą przybrać różne detale ozdobne. Dzięki temu widoczne są z oddali i jeszcze bardziej akcentują piękno kobiecego dekoltu. Naszyjniki z gładkimi, złotymi krzyżykami można ubierać nie tylko na odsłonięty, zadbany dekolt. Ciekawie zaprezentują się także na tle czarnego, prążkowanego lub gładkiego golfu oraz kurtki ramoneski, która w tej chwili przeżywa właściwie swoją trzecią młodość. Do przyozdobienia naszyjników z krzyżykami stosuje się różne, mniej lub bardziej popularne kamienie. W sklepach jubilerskich znaleźć można krzyżyki udekorowane czarnym turmalinem, rubinem, szafirem, brylantem, antracytem, a także licznym zestawem kamieni sztucznych, które wyglądem w niczym nie różnią się od tych naturalnych. Czerwone kamyki, którymi wysadzony jest krzyżyk wraz z naszyjnikiem wspaniale skomponują się z krwisto czerwoną lub bordową kreacją wieczorową. 

Naszyjnik z krzyżykiem – mniej znaczy więcej?

Nosząc rzucające się w oczy złote naszyjniki z krzyżykiem, jak najbardziej wskazane jest nastawienie na pewną wstrzemięźliwość w doborze pozostałych elementów biżuterii. Mamy do czynienia z tak bardzo rzucającą się w oczy biżuterią, że najlepiej będzie na niej poprzestać, dopasowując do niej może tylko jedynie jakiś gustowny pierścionek lub naprawdę dyskretną bransoletkę na jeden z nadgarstków. Przy naszyjniku z krzyżykiem nadmiar innej biżuterii szkodzi całemu efektowi wizualnemu. Umiejętne stosowanie biżuterii najbardziej zauważalnej jest sztuką korzystania z minimalizmu i rezygnacji z niepotrzebnych połączeń. Przy wielu próbach i błędach można się tego nauczyć dość szybko. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *