Felietony Najnowsze Styl życia

Najpiękniejsze plaże świata

najpiękniejsze plaże świata

Chętnie podróżujemy nad morze czy ocean. Rozległe plaże często przypominają rajskie zakątki, w których chce się pozostać na dłużej. Nie od dziś, w rankingach plaż wyróżnia się także Polska. Które najpiękniejsze plaże świata warto odwiedzić?

Już nie ma dzikich plaż…

Tak śpiewała Irena Santor, a piosenkę nuciła niegdyś cała Polska. Morze od zawsze przyciągało wielu turystów. Nic dziwnego, charakterystyczny klimat, woda, którą nie jest w stanie objąć nasz wzrok i oczywiście plaże. Gorący piasek pod stopami i długie godziny spędzone, ze wzrokiem wpatrzonym w horyzont. Do tego niesamowite zachody słońca. Niezależnie od pogody, morze zawsze robi wielkie wrażenie. W okresie wakacyjnym, mnóstwo osób wybiera wypoczynek właśnie nad morzem, nie tylko polskim. Równie chętnie jeździmy za granicę, gdzie zachwyca słoneczna pogoda i inna kultura. Na całym świecie nie brakuje pięknych plaż. Które zasługują na miano tych najbardziej atrakcyjnych?

Norwegia

Skandynawia może i nie przyciąga słoneczną pogodą, ale za to nieziemskimi widokami. Norweskie plaże zaskakują swoim widokiem. Mamy tam i piasek i góry, więc dość ciekawe połączenie. Jednocześnie to mało oblegane przez turystów rejony, więc warto się tam wybrać, szczególnie że można wyszukać dość tanie lot, nawet w sezonie wakacyjnym. Jedna z najpiękniejszych plaż w Norwegii zlokalizowana jest w Hoyvika, Andoya.

Hiszpania

W zestawieniu najbardziej malowniczych plaż nie mogło zabraknąć Hiszpanii. Plaża La Concha w San Sebastian to prawdziwa perełka. Rozległe plaże, promenady i piękne widoki – to wszystko zapewni nam hiszpańska plaża. Miejsce jest bardzo szerokie, ale podczas przypływów się zwęża. Z pewnością przyjemnie byłoby rozłożyć się na takiej plaży. Najlepiej wybrać się na nią w czasie wakacji, do września.

Polska

Pora na nasze plaże, które uznawane są za najpiękniejsze na całym świecie. Możemy być dumni z polskich plaż. Mimo deszczu, który dość często obecny jest w czasie wakacji, plaże nad Bałtykiem robią ogromne wrażenie, także na zagranicznych turystach. Jedną z wyróżniających się jest plaża w Dąbkach. Zajrzeć warto także na Juratę czy do Łeby. W Łebie zobaczymy Słowiński Park Narodowy i słynne wydmy. Już sam kolor piasku nad polskim morzem zachwyca, nie wspominając o urokliwych widokach na morze. Zdecydowanie polecamy polskie morze, nie tylko na wakacje.

Wielka Brytania

Okazuje się, że Wielka Brytania także ma efektowne plaże. Brytyjczycy nie muszą daleko wyjeżdżać. Plaża w Littlehampton w West Sussex jest kamienista, ale i tak warto się tam wybrać. Będąc w Londynie warto wyskoczyć na plażę, ponieważ to tylko die godziny drogi. Widoki zrekompensują nam podróż. A będąc na miejscu poszukajmy nadmorskich kawiarni, gdzie wypijemy kawę z widokiem na morze.

Grecja

Kolejnym, cudownym miejscem na ziemi jest Grecja. Plaże w Thassos często są odwiedzane, także przez naszych rodaków. Zachwyca biały piasek, w którym połyskują drobinki marmuru i oczywiście przejrzysta woda. W takim miejscu można spędzić beztroski urlop, pełen relaksu.

Tajlandia

Plaża w Pucket w Tajlandii to gratka dla miłośników rajskich klimatów. Zapierająca dech w piersiach natura i bogata baza turystyczna to przepis na udane wakacje. Do tego przepiękna pogoda i wspaniała woda, nic, tylko odpoczywać.

Katarzyna Antos

Komentarze (11)

pati25

6 lat temu

Polskie plaże są najładniejsze.Świadczyć o tym może to,że wielu turystów przyjeżdża z zagrani cy nad nasze morze

Monika

6 lat temu

ja byłam na lazurowym wybrzeżu i rozwaliłam sobie nogę o ostre skały…
A słone to świństwo…. No tylko, że ciepełko tam jest- nie tak jak u nas:(

Monika

6 lat temu

A ja byłam na lazurowym wybrzeżu i rozwaliłam sobie nogę o ostre skały…
A słone to świństwo…. No tylko, że ciepełko tam jest- nie tak jak u nas:(

  Aneta

  6 lat temu

  Jak słone, to trzeba sie cieszyć – łatwiej pływać 😉

Emilly27k

6 lat temu

Byłam nad polskim morzem i muszę powiedzieć ,że podobało mi się. Czy my doceniamy uroki polskości? Chyba nie bardzo takie jest moje zdanie.

  Aneta

  6 lat temu

  Ja doceniam, tylko coraz drozej nad tym naszym morzem, a pogoda niepewna, dlatego pewnie w podobnej cenie ludzie uciekają do innych krajów na wakacje, bo wiedzą, że tam bedzie ciepło

Aneta

6 lat temu

Widziałam i nasze plaże i plaże w wielu krajach – te z kamieniami w Chorwacji, piaszczyste w Hiszpanii i na Kanarach, Tureckie z grubym piaskiem. Najpiękniejsze dla mnie nasze, bałtyckie, szkoda, ze w porównaniu z innymi morzami i oceanami woda taka zimna 😉

  ewalub

  6 lat temu

  O, tak byłoby super połączyć nasze plaże i ciepłe zagraniczne wody 🙂

Mindi

6 lat temu

Byłam tylko nad polskim morzem, ale jest tak piękne, że nigdy nie marzyłam aby jechać szukać gdzieś dalej. Mamy wiele pięknych plaż, są też takie dzikie zakątki, jeśli się poszuka można być samemu na plaży 🙂 Morze jest piękne, zmienne, nieobliczalne. Urzeka mnie wtedy gdy jest nieruchome, błękitne. Lubię także siedzieć na plaży czy u wyjścia z wydm i patrzeć na spienione, burzliwe fale czy kotłujące się bałwany.

ewalub

6 lat temu

Z własnego doświadczenia znam właściwie tylko polskie plaże i kocham je. Znajomi, którzy wyjeżdżają za granicę również mówią, że nasze są najpiękniejsze, najciekawsze dzięki wydmom i nadmorskim lasom.

  linea

  6 lat temu

  Nigdy nie byłam nad polskim morzem, za granica owszem. Ale ja jakoś nie jestem fanką leniuchowania nad morzem. Zdecydowanie wolę jeziora, a na naszych mazurskich byłam wiele razy. Aczkolwiek lubię spacery plażą, lubię zbierać muszelki, które są później miłą pamiątką po wakacjach 🙂

Zostaw komentarz