Uroda

Najmodniejsze fryzury na lato

Najmodniejsze fryzury na lato

Priscilla Du Preez z Unsplash

W takie upalne dni jak dziś chcemy spiąć włosy, aby te dodatkowo nie grzały naszego ciała i nie przeszkadzały nam, opadając na oczy. Najmodniejsze fryzury na lato wcale nie muszą być skomplikowane i wymagać od nas wysokich umiejętności manualnych. Tak naprawdę znajdują się w naszym zasięgu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów.

Spis treści:

  1. Proste fryzury na wakacje
  2. Fryzury na wakacje dla każdej z nas!
  3. Najmodniejsze fryzury na lato. Postaw na opaskę do włosów!
  4. Klamra do włosów sposobem na efektowną fryzurę
  5. Kucyk związany apaszką
  6. Niski kok z gładkimi włosami z przodu
  7. Najlepsze fryzury na lato – luźny warkocz

Proste fryzury na wakacje

Gdy żar leje się z nieba, marzą nam się proste fryzury, które nie wymagają użycia prostownicy, lokówki, czyli dodatkowych źródeł ciepła. Nie chcemy też męczyć się z nakładaniem kosmetyków do stylizacji włosów. Często brakuje nam na to sił, poza tym redukujemy do minimum liczbę produktów zabieranych ze sobą na urlop.

Fryzury na wakacje dla każdej z nas!

Nie każda z nas posiada talent do upięć. Przeglądając tutoriale na TikToku czy Instagramie, można odnieść wrażenie, że odtworzenie ukazanych fryzur jest dziecinnie proste. Nic bardziej mylnego. Bardzo często to, co nie przysparza trudności influencerce, dla nas stanowi nie lada wyzwanie, wszak większość z nas posiada przeciętne zdolności manualne. Poza tym musimy pamiętać o tym, że instagramerki bardzo często montują filmy z wielu fragmentów, przez co proces wykonania fryzury wydaje się prosty i szybki.

Najmodniejsze fryzury na lato. Postaw na opaskę do włosów!

Latem, gdy żar leje się z nieba, a nam brakuje sił, by wynieść śmieci, najlepiej postawić na najprostsze rozwiązania. Nie musisz wydawać majątku na kosmetyki do stylizacji włosów. Możesz mieć też dwie lewe ręce do prac manualnych. Wystarczy zakupić piękną i efektowną opaskę do włosów. Umieszczasz ją z przodu, przez co okala twarz i dodaje ci uroku. Ponadto ogranicza wpadanie pukli do oczu i okazuje się niezastąpiona w upalne dni. Opaska do włosów może być wykonana z materiału, metalu, gumy lub plastiku. Na rynku możemy znaleźć wiele opcji. Naszym zdaniem opaska materiałowa jest dobra dla tych z nas, które pragną nosić ją jak najdłużej. Gdy się pobrudzi, możemy ją wyprać i dalej użytkować. Plastikowa czy metalowa musi być dobrze dopasowana do naszej głowy, ponieważ zbyt ciasna będzie ją uciskać i powodować dolegliwości bólowe. Twarde opaski do włosów wyglądają jednak bardziej efektownie.

Klamra do włosów sposobem na efektowną fryzurę

Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku klamry do włosów były łatwo dostępne. Nosiło się je na różne sposoby. Spinano nimi włosy w kok, wykonywano koński ogon lub spinano do tyłu tylko pukle okalające twarz, aby te nie spadały do oczu. Później jednak spinki do włosów stały się passe. Można je było nabyć w wersji mini wyłącznie na dziale dziecięcym. Dziś klamra do włosów zalicza wielki comeback. Jest dostępna w wersji plastikowej i metalowej, przy czym ta druga na ogół jest trwalsza, stabilniejsza i nadaje się do grubszych, a zatem cięższych, włosów. Efektowna fryzura na lato polega na zebraniu pasm okalających twarz i ich spięciu z tyłu głowy. Jeśli zrobimy to w odpowiedni sposób, będziemy wyglądać zjawiskowo przy niewielkim nakładzie pracy.

Kucyk związany apaszką

Kucyk to idealna fryzura na upały. Latem, gdy żar leje się z nieba, marzymy o ochłodzie. Szukamy ukojenia w jeziorze czy jedząc lody. Często jednak dodatkowo grzeją nas rozpuszczone włosy. Aby tego uniknąć, trzeba je jakoś spiąć. Koński ogon wydaje się tutaj prostym i praktycznym rozwiązaniem. Aby nadać mu wakacyjny vibe, warto przewiązać kucyk jedwabną apaszką, która opadając na ramiona, będzie je dodatkowo chłodzić.

Niski kok z gładkimi włosami z przodu

W trendach wciąż pozostaje niski kok z gładkimi włosami z przodu. Wygląda on bardzo elegancko. Jest to jednak szybkie rozwiązanie tylko dla tych z nas, które mają z natury proste włosy. Jeśli nasze są kręcone lub falowane, to raczej odradzamy tę fryzurę. Wymaga od nas bowiem włączenia prostownicy, która stanowi dodatkowe źródło ciepła.  Fryzury na lato powinny charakteryzować się tym, że są szybkie i komfortowe w wykonaniu.

Najlepsze fryzury na lato – luźny warkocz

Luźny warkocz pozwala zebrać niesforne pukle, które opadają na twarz i włosy. Ponadto zapobiega plątaniu się włosów i może wyglądać iście wakacyjnie. Niektórzy dodatkowo przypinają go wsuwkami wzdłuż głowy, aby uzyskać efektowną „opaskę”. Możesz też nosić go puszczony. Luźny warkocz to niezwykle praktyczne rozwiązanie na lato.

Zapraszamy do lektury:

Jak zadbać o włosy latem i po wakacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *