Artykuły Moda

Najmodniejsze buty na wiosnę 2021

Najmodniejsze buty na wiosnę 2021

Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Przed nami ciepłe dni, kiedy to będziemy mogły odsłonić stopę, nosząc sandały czy klapki. To doskonała okazja, aby sprawdzić, co w trawie piszczy i czego brakuje w naszej garderobie. Prezentujemy najmodniejsze buty na wiosnę 2021.

Najmodniejsze buty na wiosnę 2021. Japonki

Rok temu japonki uchodziły za buty passe. Zastępowano je klapkami. W tym sezonie wracają jednak do łask. Modne są zarówno te całkowicie płaskie, jak i w formie klapków na obcasie. W sklepach spotkać można też japonki na dmuchanych podeszwach, które są bardzo wygodne w codziennym noszeniu. Nie brakuje także płaskich sandałów z przedziałką na palce. Takie japonko-sandały są bardzo praktyczne, ponieważ dzięki przegródce na palce stopa nie wysuwa się z buta.

Sandały z paskami

Nie chodzi tutaj o zwykłe paski, którymi zapinamy sandały na kostce. Paski, a nawet liny pełnią tutaj element dekoracyjny i układają się w fantazyjne wzory. W sieciówkach można spotkać płaskie, wsuwane klapki, które z przodu przetrzymują stopę za pomocą kombinacji lin. Trzeba jednak takie buty przymierzyć w sklepie i na spokojnie się zastanowić, czy gdzieś nas nie obcierają.

Klapki na małym obcasie

To trend, który nie najlepiej wygląda w przypadku bardzo wielu kobiet. Gdy mamy większą stopę i założymy buty na niewielkim obcasie, to zostanie ona optycznie powiększona. W takiej sytuacji lepiej wyglądają balerinki o zaokrąglonym przodzie, które są całkowicie płaskie. Klapki na małym obcasie mogą też deformować naszą sylwetkę i zaburzać jej proporcje.

Buty na flatformie

Wiele osób myli platformę z flatformą. Już wyjaśniamy, czym różnią się te dwa pojęcia. W przypadku flatformy mamy do czynienia z wyższą podeszwą, która jest tej samej wysokości, niezależnie czy mamy do czynienia z piętą, śródstopiem czy częścią na palce. Buty na flatformie  zdaniem wielu osób są wygodniejsze od szpilek. Jednak w przypadku szczupłych kobiet mogą prezentować się dość siermiężnie.

Buty na flatformie
Zdjęcie autorstwa Nicolas Postiglioni z Pexels

Loafersy i mokasyny

To eleganckie i płaskie buty, które pasują do biurowych stylizacji. Jednocześnie są bardzo wygodne i można w nich spędzić cały dzień. Stanowią doskonałą alternatywę dla szpilek w przypadku firm, w których obowiązuje ścisły dress code. Loafersy i mokasyny zyskały status butów z męskiej szafy. To wsuwane obuwie, które jednak doczekało się swojego kobiecego wydania. Coraz częściej jest ono dostępne w pastelowej kolorystyce i z dodatkami takimi jak ozdobne sprzączki.

Loafersy i mokasyny
Zdjęcie autorstwa Jubair Bin Iqbal z Pexels

Moda na chodaki

Chodaki były kiedyś bardzo modne. Obecnie kojarzą się z obuwiem noszonym przez przedstawicieli zawodów medycznych. Niemniej w tym sezonie wkraczają na salony. Chodaki będziemy nosić zarówno do eleganckich spodni, jak i sukienek czy spódnic. Bardzo modne są drewniaki w pastelowym wydaniu.

Sneakersy z elementem ozdobnym typu color blocking

Sneakersy to buty sportowe na wyższej podeszwie, które w tym sezonie doczekały się kobiecego wydania. Nosimy je w wersji color blocking, czyli w takiej, w której każdy fragment buta jest utrzymany w innym, pastelowym kolorze.  Daje to bardzo ciekawy efekt.

Sneakersy z elementem ozdobnym typu color blocking
Zdjęcie autorstwa Lorena Martínez z Pexels

Moda na łańcuchy przy butach

Jesienią i zimą nosiłyśmy torebki oraz obuwie z ozdobnymi łańcuchami. Ten trend pozostaje z nami na dłużej. Tej wiosny także są modne mokasyny i loafersy z ozdobnymi łańcuchami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *