Zdrowie

Najlepsze soczewki kontaktowe – jakie marki warto znać?

Najlepsze soczewki kontaktowe

Z wadami wzroku można sobie radzić na wiele różnych sposobów. Jedną z najczęściej stosowanych metod korekcji niedoskonałości widzenia jest noszenie okularów. Coraz więcej użytkowników oprawek korekcyjnych w pewnym momencie stwierdza jednak, że woli zastąpić je wygodniejszymi i mniej ingerującymi w wizerunek soczewkami. Przejście z okularów na soczewki zawsze powinno być poprzedzone wizytą u optometrysty. Specjalista ocenia kondycję oczu i na tej podstawie dopasowuje odpowiednie parametry szkieł kontaktowych do posiadanej wady. Na rynku występuje wiele różnych marek soczewek, przez co wybór tej właściwej wydaje się być trudnym zadaniem. W przygotowanym przez nas artykule podpowiadamy początkującym użytkownikom, na które produkty warto się zdecydować.

Soczewki Acuvue

Soczewki z linii Acuvue to rodzina szkieł kontaktowych, wytwarzana przez światowego lidera w produkcji miękkich szkieł kontaktowych, firmę Johnson&Johnson. Soczewki te zostały wprowadzone na rynek już w latach osiemdziesiątych. Początkowo produkowano je z materiałów hydrożelowych starszej generacji, które zastąpiono ostatecznie najnowszej generacji materiałem silikonowo-hydrożelowym, gwarantującym wysoką przepuszczalność tlenu do rogówki oraz optymalny poziom nawilżenia oczu. Szkła kontaktowe Acuvue to produkt łączący w sobie wysoką jakość z przystępną ceną, dlatego pokochały je tysiące użytkowników na całym świecie. Soczewki te zapewniają doskonałą ostrość widzenia w każdych warunkach i niesamowity komfort, w związku z czym są idealne do noszenia na co dzień. Najpopularniejszym produktem z rodziny Acuvue są soczewki Acuvue Oasys. Szkła te wykonane są z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego oraz posiadają dodatkowe nawilżenie w postaci środka Hydraclear. Soczewki Acuvue dostępne są w wersjach do różnego trybu noszenia. W dobrych salonach optycznych (również tych internetowych, jak aleSoczewki.com) dostępne są m.in. soczewki jednodniowe czy bardzo popularne wśród użytkowników soczewki dwutygodniowe.

Soczewki Air Optix

Soczewki Air Optix

 

Bardzo popularną marką soczewek w Polsce jest marka Air Optix. Producentem miesięcznych szkieł kontaktowych z serii Air Optix jest firma Alcon. Oferta producenta jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Asortyment marki Air Optix obejmuje zarówno soczewki sferyczne (czyli takie przeznaczone do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności), jak i toryczne (dla astygmatyków) i progresywne (stosowane w starczowzroczności). Specjalną linią szkieł kontaktowych z rodziny Air Optix są soczewki kolorowe Air Optix Colors, pozwalające podkreślić lub całkowicie zmienić naturalną barwę tęczówek. Są to pierwsze kolorowe szkła kontaktowe na rynku wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Soczewki Air Optix Colors charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu można je mieć na oczach przez cały dzień bez obaw o uczucie dyskomfortu. Szkła z serii Air Optix Colors nie tylko zmieniają wygląd oczu, lecz także świetnie korygują wadę wzroku. Oprócz soczewek do noszenia w dzień w portfolio Air Optix znajdziemy także soczewki do noszenia w tzw. trybie przedłużonym (tzn. dzień i noc przez tydzień lub miesiąc).

Preparaty do pielęgnacji soczewek Opti-Free

Marką, na którą warto zwrócić uwagę podczas kupowania szkieł kontaktowych, jest także Opti-Free. To znany i ceniony producent płynów pielęgnacyjnych do soczewek. Wszystkie rodzaje szkieł występujących w formie soczewek wielokrotnego użytku wymagają codziennej pielęgnacji i dezynfekcji z wykorzystaniem specjalistycznych płynów. Jednymi z najlepszych preparatów do soczewek dostępnych na polskim rynku są płyny wielofunkcyjne Opti-Free. Środki te są przeznaczone do czyszczenia soczewek miękkich, również tych wykonanych z nowoczesnych materiałów silikonowo-hydrożelowych. Zanurzając szkła w specjalnym płynie pozbywamy się zgromadzonych na ich powierzchni zabrudzeń oraz osadów białkowych. Oczyszczone i zdezynfekowane w ten sposób soczewki są higieniczne i nie będą powodować dyskomfortu. Dodatkowo płyny z linii Opti-Free mają działanie nawilżające, co znacząco wpływa na eliminację uczucia suchości oczu i podrażnień wynikających z noszenia soczewek. Dzięki właściwej pielęgnacji szkła kontaktowe będą po nałożeniu praktycznie niewyczuwalne dla oka. Preparaty Opti-Free dostępne są w różnych pojemnościach, np. 90 ml, 120 ml, 300 ml i 355 ml, a także w formie zestawów zawierających kilka sztuk lub płyn plus soczewki kontaktowe.

Komentarze (4)

lucy

11 miesięcy temu

Warto postawić na soczewki kontaktowe sprawdzonej firmy:)

amelia

11 miesięcy temu

Noszenie soczewek jest wygodniejsze od okularów. Trzeba tylko dobrze wybrać.

julita

11 miesięcy temu

Moja siostra nosi soczewki kontaktowe, uważa, że są lepsze od okularów.

rita

11 miesięcy temu

Soczewki to najlepsze rozwiązanie, gdy ma się znamiona na nosie.

Zostaw komentarz