Styl życia

Najlepsze audiobooki dla kobiet

Najlepsze audiobooki dla kobiet

Shutterstock

Niezależnie od gatunku, w literaturze dość trudno jest znaleźć powieści, które pomijają wątki romantyczne. Nic w tym dziwnego, bo jak świat światem, miłość i pożądanie towarzyszą nam od zarania dziejów. Pełno ich zatem w kryminałach, thrillery często opierają fabułę na konkretnym, często wypaczonym epizodzie miłosnym, takim jak zdrada czy też psychopatyczna chęć kontroli drugiej osoby, a serie z kategorii fantasy sięgają po romanse królów i czarnoksiężników. Nawet jeden z mistrzów powieści grozy, Graham Masterton, potrafił wpleść sensualne elementy w najbardziej nawet abstrakcyjną i paranormalną fabułę, jak choćby słynna scena łóżkowa z duchem. To część ludzkiej natury, zatem chętnie o niej czytamy, oglądamy na ekranach kin i obserwujemy wśród znanych i lubianych.

najlepsze audiobooki storytel

ERIC WARD UNSPLASH

Gdzieś obok typowych romansów, leżą powieści obyczajowe. Zwykle łagodne, z przyjemnie płynącą fabułą i miłosnym wątkiem na pierwszym lub na drugim planie, stanowią idealną rozrywkę na koniec długiego dnia. Choć Natalia Lisek głośno przyznaje, że komedie romantyczne są do bani, nie oponuje, kiedy jej życie zaczyna do złudzenia przypominać jedną z nich. Bohaterka powieści „Kolacja z Tiffanym”, uparcie dąży do niezależności. Choć traci pracę, a codzienność przysparza jej niekończących się kryzysów, w końcu zatrudnia się w firmie Macieja Garnickiego. Dzięki tej nieoczekiwanej zmianie wkracza w świat wcześniej znany tylko z ekranów kin. Zamożni klienci, zabójczo przystojni mężczyźni i drogocenne kamienie i bezczelne kradzieże, to dopiero wierzchołek tej góry lodowej. W pogoni za złodziejem, Natalia może jeszcze zmienić zdanie o romantycznych komediach.

Szukając typowo kobiecych audiobooków, warto rozejrzeć się nieco szerzej, niż tylko półki z bestsellerami. Storytel ma tu do zaoferowania ogromne pole manewru. Miłość to przecież nie zawsze uczucie do drugiej osoby. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to pełna emocji książka o istocie podążania własną drogą i na pewno powinna znaleźć się na liście do przesłuchania. Natalia de Barbaro pokazuje w niej drogę do poznania, zrozumienia i pokochania samej siebie, bez względu na wszystkie konwenanse i schematy tak silnie zakorzenione w naszych umysłach.

czuła przewodniczka storytel

Grafika dostarczona przez partnera

Poradnik w czuły, choć czasem bezpośredni sposób odziera czytelniczkę z wątpliwości, wstydu i poczucia powinności względem innych. Autorka jasno daje do zrozumienia, że nic, co robimy kosztem samych siebie, nie powinno być przymusem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Jeśli dopuścimy do głosu własną intuicję i mądrość, nasz świat stanie się zwyczajnie lepszy.

książki audio storytel

BROOKE CAGLE, UNSPLASH

Wbrew przekonaniu wielu samozwańczych znawców, kobieca literatura nie kończy się na romansach i poradnikach. Zainteresowania czytelniczek sięgają o wiele dalej, a pozycje biznesowe czy też te dotyczące rozwoju osobistego kupowane są w dużej mierze właśnie przez panie. Podobnie rzecz ma się odnośnie kryminałów. Krwawe zbrodnie, trzymające w napięciu śledztwa i odrobina strachu to mieszanka której kobiety często szukają w powieściach i filmach. Być może stąd wzięło się powodzenie kryminałów, takich jak te  autorstwa Danki Braun. Martę Kruczkowską, bohaterkę powieści „Nie zabijaj mnie, kochanie”, poznajemy w momencie, gdy traci matkę w wypadku samochodowym. Wkrótce po tym, z listu dostarczonego przez notariusza, Marta dowiaduje się, że emerytowana nauczycielka nie była z nią do końca szczera i całe życie ukrywała romans, którego owocem była jej córka. Od tej pory życie bohaterki nabiera tempa, a niecodzienne wydarzenia stają się normą. Co jeszcze ukrywała przed nią matka? O tym przekonamy się słuchając audiobooka.

Najlepsze audiobooki dla kobiet to z reguły takie, które kobiety same uważają za wartościowe. Dla części z nich największą zaletą będzie element pobudzający zmysły, dla innej − wątek trudnej do rozwikłania zagadki lub podróż w czasie. Nie ma jednej, sprawdzonej recepty na zaspokojenie kobiecych potrzeb w tej dziedzinie, podobnie jak nie ma jednej metody na wzbudzenie w nich emocji. Każda jest inna, każda wyjątkowa, i dla każdej Storytel ma w zanadrzu tego jedynego… audiobooka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *