Styl życia

Najbardziej niedoceniane zawody w Polsce

Najbardziej niedoceniane zawody w Polsce

W Polsce często protestują te same grupy zawodowe, domagając się podwyżek na godne życie. Mają mocną siłę przebicia, więc rząd im podwyższa płace. Tymczasem istnieją takie grupy zawodowe, które są wiecznie ignorowane, pomimo iż wykonują pracę niemniej ciężko i wymagającą. Przedstawiamy najbardziej niedoceniane zawody w Polsce.

Laborantka

W laboratoriach przyszpitalnych laborant często zarabia 2000 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę, że jego praca wymaga ciągłego szkolenia się i ogromnej wnikliwości, aby ustalić przyczynę naszych dolegliwości. Bez laborantów   lekarze nie potrafiliby postawić diagnozy. Każdego dnia ta grupa zawodowa ryzykuje własne życie i zdrowie, pracując z materiałem potencjalnie zakaźnym, w tym badając próbki na obecność koronawirusa. Nie dość, że laboranci zarabiają słabo, to oszczędza się na ich środkach ochrony osobistej, kupując na przetargach najtańsze rękawiczki i żałując pieniędzy na kombinezony czy fartuchy zewnętrzne.

Ratownik medyczny

Stoi na pierwszej linii frontu o nasze życie. Bardzo często musi w krótkim czasie podejmować niełatwe, a zarazem trafne decyzje. Często jego interwencja wymaga ogromnej siły woli. Pacjenci bywają pijani i agresywni. Na dodatek w obecnej sytuacji dochodzi do tego ryzyko zakażenia koronawirusem. Ratownik medyczny otrzymuje niskie wynagrodzenie, choć pracuje także w niedzielę i święta w systemie zmianowym.

Sprzątaczki w szpitalach

Stykają się z potencjalnym materiałem zakaźnym. Mają na głowie mnóstwo obowiązków. Ich praca wymaga czujności i zaangażowania.  Mimo to zarabiają najczęściej najniższą krajową lub pracują na samozatrudnieniu nie z własnej woli.

Kurier i listonosz

Kurierzy i listonosze każdego dnia dostarczają nam paczki. Mają do czynienia z różnymi klientami, niektórzy potrafią zwyzywać kuriera za to, że przywiózł paczkę po południu, zamiast rano. Kurierzy i listonosze są narażeni na napaść z kradzieżą oraz zakażenie koronawirusem. Ich pensje nie są wysokie.

Policjant

Musi brać udział w niebezpiecznych interwencjach. Stawia czoła sprawcom przemocy domowej, chuliganom ze stadionów oraz innym potencjalnym przestępcom. Jego wynagrodzenie jest nieadekwatne do wykonywanych obowiązków.

Strażak

Ratuje ludzi i zwierzęta z pożarów, wypadków samochodowych i budowlanych. Jego praca jest trudna i niebezpieczna. Mimo to pensja strażaka jest niska, a jest on wysyłany do wszystkiego, także stawiania specjalnych namiotów przy szpitalach zakaźnych.

Sprzedawca w sklepie

Musi nie tylko kasować towar, ale też go rozkładać. Odpowiada za manko w kasie oraz za skradziony towar. Klienci często bywają złośliwi i opryskliwi. Praca nie jest łatwa, odbywa się w systemie zmianowym. Wynagrodzenie nie jest współmierne do poniesionego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *