Dzieje się Nagrody

Nagroda: thriller medyczny Efekty uboczne!

Efekty uboczne

Farmaceutyczny świat ma swoje tajemnice… Bohaterka powieści Efekty uboczne stara się je rozwikłać. Co takiego odkryje Kate? Sprawdźcie do kogo wędrują trzy egzemplarze książki Efekty uboczne, autorstwa mistrza thrillera medycznego – Michaela Palmera! 

Rozwikłać tajemnicę

Kate Bennet to doświadczona patolog. Ma kochającego męża i świetlaną przyszłość. Do pewnego momentu… W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar. Dwie jej pacjentki umierają z powodu tajemniczej choroby. Zapada na nią również przyjaciółka Kate.

Lekarka odkrywa straszliwą tajemnicę, związaną z testami nielegalnych leków, przeprowadzanych przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Od tej chwili zagrożone staje się jej małżeństwo, zdrowie psychiczne, a także życie…

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Efekty uboczne!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy thrillera medycznego Efekty uboczne Michaela Palmera, od Wydawnictwa Replika, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jaką tajemnicę mogłaby odkryć Kate? Czekamy na kreatywne odpowiedzi!

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi.

Monika P.: Bohaterka Kate była nie tylko doświadczonym patologiem, ale kobietą, którą dręczyły wszelkie tajemnice. I tym razem musiała je rozwiązać… Tragiczne wydarzenia sprawiły, że rozpoczęła własne, prywatne śledztwo. Doszła do osób, które działały w mafii, zajmującej się przemytem narkotyków wraz z lekami. Przez pewną pomyłkę, narkotyki trafiły do testujących je osób. Nieświadomi pacjenci „doświadczalni” omamieni grubą kasą, zamiast leków, zażywali narkotyki. Jednak terapia zaczęła przynosić straszne żniwo.

Ewelina C.: Kate, jak przystało na zaradną kobietę odkryła szokujący fakt. Wszyscy jej pacjenci, którzy zaczęli umierać, zaledwie kilka tygodni wcześniej zgłosili się do testowania nowego suplementu. Na początku nie mieli żadnych niepokojących objawów. Tropiąca tajemnicę patolog, dzięki badaniom odkryła, że w lekach była trucizna, która absolutnie nie powinna się tam znaleźć. Dalsze tropy prowadziły do upadającej firmy farmaceutycznej, która chciała wprowadzić na rynek innowacyjny lek, przyspieszając pewne procedury. Kate szybko doszła do innych zgonów. Firma najwyraźniej chciała zamieść pod dywan całą sprawę i wejść z przytupem na rynek. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Kate stała się celem, który należało zniszczyć. Jej odkrycie mogło zniszczyć ją samą i dopiero teraz rozpoczęła się prawdziwa walka o życie.

Jolanta S.: Tajemnice mają to do siebie, że aż korcą, by je odkryć, dowiedzieć się prawdy. Patolog Kate, nie załamała się tragicznymi przypadkami swoich pacjentów, tylko postanowiła odkryć, co łączy te wszystkie przypadki. Wszyscy mieli te same objawy, w bardzo krótkim czasie. Kate doszła do leków, które brali pacjenci, jednak nie były znane jej specyfiki. Okazało się, że pacjenci brali udział w testach nowego leku. Tylko, że niewinny lek, zaczął powodować dziwne objawy. Firma robiąca testy zaczęła się bać i postanowiła pozbyć się niewygodnych dowodów. Zamiast przerwać testy, pacjenci brali nadal leki, aż doszło do śmierci kilku z nich. W końcu lek musiał być skuteczny, więc tacy pacjenci nie byli zbyt dobrym tego świadectwem. Kate okazała się skuteczniejsza niż policja, sprawnie odkrywając prawdę, mimo ryzyka własnej osoby. W końcu i ona mogła stać się ofiarą.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Komentarze (5)

Mindi

3 lata temu

Gratuluję świetnie zapowiadającej się książki na te jesienne, dłuższe wieczory. Bardzo ciekawe pomysły na rozwikłanie tej tajemnicy 🙂 Zaciekawił mnie wątek i choć rzadko czytam tak mroczne lektury to po tę chętnie sięgnę.

Aneta

3 lata temu

Gratuluje i troche zazdroszczę wygranych – zapowiada sie fajna lektura 🙂

linea

3 lata temu

Gratuluję 🙂

pati25

3 lata temu

Gratuluję świetnego thillera 🙂

ewalub

3 lata temu

Myślę, że to będzie fajna książka. Gratuluję 🙂

Zostaw komentarz